^
Atgal

Ar dirbančių mamų vaikai geriau pasiruošę ateities karjeroms?

Jūsų kaltės jausmas gali būti išteisintas: nauja knyga rodo, kad dirbančios mamos užaugina puikius vaikus.

Besiblaškančių tarp darbo ir šeimos įsipareigojimų moterys jaučiasi, kad kažkur kažko vis tiek nespėja. Kai esi darbe, pasigendi laiko su vaikais. Kai esi namie, gailiesi, kad nedalyvauti networking’o renginiuose, kurie padėtų tavo karjerai. Tačiau naujai išleista Pamela Lenehan knyga “Mano mama, mano mentorė: ką suaugę dirbančių mamų vaikai nori, kad žinotumėte” išvardina daugybę naudų, kurias vaikai gauna iš motinų, kurios dirba ne namie.
Moterys nori būti tobulos darbe, taip pat norime būti tobulos namie, tačiau sunku būti tobulai visur, teigia Lenehan. Kadangi dauguma dirbančių mamų bent kartą yra savęs paklaususi ar nevertėtų viską mesti ir tiesiog likti namie auginti vaikus, Lenehan atliko tyrimą su daugiau nei 1000 suaugusių vaikų bei dirbančių motinų ir išsiaiškino, kad dirbanti mama turi daugiau papildomų naudų vaikams.
 
Stipri darbo etika

Tėvai žino, kad pavyzdžio rodymas yra geriausias būdas įskiepyti vaikams gerą elgesį ir vertybes, todėl nieko neturėtų nustebinti, kad Lenehen apklaustų dirbančių motinų vaikai atsakė, kad stebėdami jų motinas einančias į darbą išugdė stipresnį darbo etikos suvokimą negu vaikų, kurių motinos liko namie.

Nepriklausomybė

Dirbančios motinos žino, kad negali būti visur, todėl jos specialiai bandė išmokyti savo vaikus būti savarankiškesniais, teigia Lenehan. Leisti vaikams eiti patiems į mokyklą arba, pavyzdžiui, patiems apsirengti, žaisti patiems, įskiepijo didesnį savarankiškumo jausmą negu visą laiką namie būnančios mamos. 

Atsparumas

Dirbančių mamų vaikai, teigiama, geriau sugeba išspręsti savo pačių problemas ir atsigauti nuo sunkumų negu kiti vaikai. Lenehan teigia, kad taip yra dėl to, kad motinos žinodamos, kad nebus šalia vaikų visą laiką, turėjo išmokyti vaikus spręsti problemas.

Pasiruošę darbo pasauliui

Stebėdami kaip motinos susidoroja su iššūkiais darbe vaikai jautėsi labiau pasiruošę darbinei aplinkai. Nemažai šių vaikų susidūrė su motinos atleidimais mažinant etatus arba girdėjo apie jų problemas su vadovais ir kolegomis, todėl žinojo, kad kai turės dirbti, jie susidurs su problemomis, tačiau jautėsi turintys įgūdžių jas išspręsti.

Dirbančių mamų vaikai taip pat jautėsi turintys didesnį profesinį ryšių tinklą į kurį gali kreiptis ieškodami karjeros patarimų. Ir nors tik nedaugelis iš Lenehan apklaustų vaikų iš tiesų pradėjo dirbti toje pačioje srityje kaip jų motinos, jie pažymėjo, kad jų dirbančios mamos galėjo nukreipti vaikus pasitarti su draugais ar pažįstamais iš dominančios profesinės srities. Nors dirbantys tėvai taip pat galėjo pagelbėti šioje srityje, Lenehan atliktas tyrimas parodė, kad motinos dažniau padėdavo vaikams su CV, padėdavo nuspręsti, ko vaikams siekti karjeroje ir kaip rasti tinkamą darbą.
 
Didžiausia nauda dukroms

Vienas Harvardo atliktas tyrimas parodė, kad dirbančių motinų dukros uždirbo 23 proc. daugiau ir padarė didesnę karjerą nei nedirbančių motinų dukros (33 ir 25 procentai atitinkamai). Lenehan atliktas tyrimas taip pat parodė, kad suaugusios moterys daugiausiai gauna naudos turėdamos dirbančias motinas augdamos, greičiais dėl to, kad galėjo atpažinti problemas, su kuriomis susidūrė ir kaip jas įveikė jų motinos derindamos šeimą ir darbą. 

Straipsnis parengtas pagal Lisa Evans straipsnį publikuotą Fast company.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!