^
Atgal

5 patarimai, kaip negauti darbo

Interneto paieškoje įvedus frazę „Kaip ieškoti/rasti darbą“ surasite daugybę patarimų ir pasiūlymų kaip turėtų atrodytų Tavo CV, kaip reikėtų elgtis pirmojo pokalbio metu ir pan., tačiau sunku rasti patarimų kaip NEGAUTI darbo.  Štai keletas iš jų. Jei tau nepavyksta rasti arba pakeisti darbo, galbūt tu jau esi išbandęs (-iusi) keletą iš šių patarimų? 

  1. Parenk išskirtinį gyvenimo aprašymą

Jis turėtų būti kuo platesnis, surašyk viską ką moki, nesvarbu ar tavo gebėjimai atitinka įmonės lūkesčius. Pavyzdžiui, jei pretenduoji į vadybininko pareigas, būtinai nurodyk koks puikus esi sodininkas ar kaip puikiai moki tvarkyti automobilius.  Jei pretenduoji į automobilių mechaniko darbo vietą, nurodyk, kad ir 3 mėn.  „CorelDraw“ patirtį, kurią įgijai per laboratorinius darbus kolegijoje.  Jei matysi, kad CV vistiek tuštokas,  surašyk pomėgius ir hobius: krepšinis, fotografija, knygos, žvejyba ir kitus.

Rašydamas (-a) CV nebijok išsiplėsti ir šiek tiek pagražinti informaciją.  

Rašydamas (-a) CV nebijok išsiplėsti ir šiek tiek pagražinti informaciją. Kuo daugiau nereikalingų dalykų parašysi, tuo didesnė tikimybė, jog darbdavys neperskaitys Tavo CV. Būtinai pridėk linksmą nuotrauką iš asmeninio gyvenimo. Kartą parengęs savo gyvenimo aprašymą – jį pamiršk. Jei tikrai nenori būti pastebėta (-as) darbdavių, atmink, kad gyvenimo aprašymas neturi būti koreaguojamas.

  1. Naudok įsimenamą el. pašto adresą

Prieš siųsdamas (-a) CV būtinai pasitikrink ar naudoji išskirtinį elektroninio pašto adresą. Gyvenimo aprašymo siuntimui labiausiai tiktų mazytea@hotmail.com, alausmegejas@gamil.com ir panašūs. Tą patį CV ir ypač motyvacinį laišką gali siųsti visiems darbaviams, nepaisant į kokią darbo vietą pretenduoji. Taupyk laiką.

  1. Nori būti pastebėtas (-a) - išsiskirk

​Jei tave pakvietė į darbo pokalbį, pasistenk iš peties. Visų pirma, pradėk nuo aprangos. Apsirenk iššaukiančiai, kuo daugiau detalių ir spalvų. Moterims rekomenduojama didelė iškirptė ar labai trumpas sijonas. Vyrams patariama rinktis paplūdimio šlepetes, gėlėtus šortus ar senus nutrintus džinsus. Pokalbio metu imk valdžią į savo rankas. Griežtai nustatyk taisykles, pagal kurias norėtum dirbti, pirmo pokalbio metu pasiteirauk apie darbo užmokestį, atostogas bei kodėl yra ieškomas naujas darbuotojas.  Stenkis kuo mažiau kalbėti apie savo kompetencijas ir įgūdžius, juk viską jau aprašei savo CV. Trečia, pasirodyk ne iš kelmo spirtas (-a), pademinstruok savo kritiškumą ir kritikuok buvusią darbovietę. Įrodyk darbadviui, jog ten tikrai nežadi grįžti, nes ten dirba tikri stuobriai. Galiausiai  į planuotą susitikimą neatvyk, taip įmonėje tave prisimins tikrai ilgai.

4. Argumentuok pageidaujamo atlyginimo dydį

Nebijok pirmo pokalbio metu paklausti apie atlyginimą. Aiškiai nurodyk darbdaviui kokio atlygio tikiesi ir tai argumentuok:  kokių kreditų ar įsiskolinimų turi, kaip brangiai tau kainuoja komunaliniai mokesčiai,  kiek uždirba panašų darbą dirbantys Tavo draugai kitame mieste, taip pat gali paminėti, kad miestas, kuriame nori dirbti yra brangus.  Nebijok padidinti darbo užmokesčio dydžio, juk esi vertas daugiau nei jie siūlo!

5. Sudalyvavai darbo pokalbyje? Lauk rezultatų

Tu padarei viską ką galėjai, neverta analizuoti savo klaidų, siųsk tą patį CV ir kitiems darbdaviams. Didesnis skaičius išsiustų CV - didesnė tikimybė kad tau pasiseks.  Jei manai, kad turėtum mokytis kažko naujo, labai klysti.  Įvairūs kursai, knygų skaitymas ir domėjimasis naujovėmis trugdys darbo paieškai. Negalvok, jog užsiimdamas (-a) papildoma veikla įgysi naujų kompetencijų ar įgūdžių. Jokia neapmokama veikla, savanoriavimas, domėjimasis darbo rinka, ryšių užmezgimas ar bet koks tavo iniciatyvumas neduos reikiamų rezultatų. Sėdėk ir lauk - darbas atsiras savaime, nes tu jau išsiuntei savo CV ir atvykai pas darbdavį į darbo pokalbį.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!