5 žingsniai, ko nedaryti išsiuntus savo CV

Manome, kad jau puikiai žinai, kaip elgtis darbo pokalbių metu ar po jų (apie tai, ko nederėtų sakyti darbdaviams ir apie tai, kaip nesieelgti darbo pokalbių metu informacija su Tavimi dalinomės ankstesniuose straipsniuose). O kaip elgtis išsiuntus savo CV? Dažnas apie tai net nepagalvojame, kad kai kurie veiksmai, atliekami po CV išsiuntimo, gali būti ta priežastis dėl kurios nebūsi pakviestas (-a) į darbo pokalbį. Štai 5 veiksniai, kurių reikėtų vengti išsiuntus savo CV.
1. Neparodyk klaidų, jei jas pastebėjai per vėlai
Išsiuntus CV pastebėjai keletą gramatinių klaidų? Žinoma, tai nėra gerai, tačiau neatmesk galimybės, kad darbdavys tų klaidų gali ir nepastebėti. Personalo atrankos metu darbdavys gauna krūvas CV ir tikėtina, kad didžiąją dalį jų peržiūrės per vieną dieną, todėl visiškai normalu, kad keletas klaidų pro akis gali praslysti. Būtų gerai, kad jų nepultum taisyti antru laišku - geriau pasimokyk iš savo klaidų ateičiai, pataisyk jas. O be to, darbdavys tikriausiai labiau dėmesį atkreips į tavo patirtį ir gebėjimus, o ne į menkas klaidas.
2. Išsiuntei šiandien, neskambink rytoj
Tikriausiai dažnas esate susidūręs su situacija, kuomet CV išsiųstas, o atsakymo greitai negauname. Reikėtų nenusiminti. Juk darbo paieška natūraliai yra gana ilgas procesas. Tačiau nereikėtų dirbtinai jo pagreitinti. Jei CV išsiuntei vieną dieną, o kitos dienos pabaigoje dar negavai atsakymo, nepulk darbdaviui skambinti. Gali būti, kad per tokį trumpą laiką tavo CV darbdavys net nespėjo peržiūrėti. Dažna praktika - CV išsiunčiamas atrankos pradžioje, o atrankos pabaiga - dar tik po mėnesio, o, kad greitai negavai atsakymo nukabinti nosies nereikėtų, dar turi šansų jį gauti.
3. Nepersekiok darbdavio socialiniuose tinkluose
Jokiu būdu nesiprašyk darbdaviams, kuriems siunti CV, į draugus Instagram, Facebook ar kituose socialiniuose tinkluose. Jei labai domiesi įmone, į kurią siuntei savo CV, gali stebėti įmonės veiklą ar vadovo pasisakymus LinkedIn - jis būtent ir skirtas profesiniams ryšiams. Dar net nedirbdamas įmonėje ir prašydamasis (-i) į draugus socialinėje erdvėje, sukelsi darbdaviui atmetimo reakciją. Patartina to vengti.
4. Neklausk 3 kartus, ar darbdavys jau turi sprendimą
Jau minėjome, kad personalo atranka įprastai vyksta palyginus ilgai - ji gali tęstis mėnesį ar du, o kartais ir ilgiau. Tačiau tikriausiai nėra labiau darbdavių erzinančio elgesio, kaip nuolatiniai kandidatų skambučiai. Nereikėtų to priimti asmeniškai - kiekvienos įmonės vadovas yra labai užsiėmęs, o jų dienotvarkė būna suplanuota minučių tikslumu. Būtent todėl darbdaviai ne itin mėgsta kalbėtis su kandidatais, kol sprendimas ką kviesti į darbo pokalbį nėra priimtas. Jei labai norisi sužinoti, ar sprendimo dar nėra - derėtų palūkėti bent savaitę po CV išsiuntimo. Gali vietoj skambučio parašyti laišku - taip nedarysi darbdaviui spaudimo ir užduosi klausimą, kuris tau yra rūpimas.
5. Imkis veiksmų jei nesulauki atsakymo
Ar žinai, kiek CV į vieną poziciją sulaukia darbdaviai? Jie gali sulaukti iki 100, gal net daugiau CV per dieną. Būtent todėl rekomenduojame ne laukti tiesioginio darbdavio atsakymo ar kvietimo į darbo pokalbį, o bandyti kandidatuoti ir į kitas darbo pozicijas. Nors nurodytas personalo atrankos pabaigos laikas skelbime signalizuoja CV priėmimo pabaigą, dažnai šia data personalo atranka nepasibaigia - tuomet vyksta skambučiai, darbo pokalbiai, todėl jei skubiai ieškai darbo, siūlome siųsti savo CV į daugiau Tave dominančių darbo pozicijų.