Atgal
7 “smulkmenos”, dėl kurių mes atmetėme Tavo CV

Ieškodamas (-a) darbo, turi būti pasiruošęs (-usi) itin gerai. Pirmiausia Tave reprezentuoja Tavo CV. Išdėstyti savo išsilavinimą ir geriausias savybes baltame lape nebepakanka. Turi kruopščiai apmąstyti kiekvieną savo CV eilutę ir kitas svarbias detales. Šiuo straipsniu siekiame atkreipti Tavo dėmesį į dažnai pamirštamus, bet taip pat svarbius gyvenimo aprašymo elementus.
- Elektroninis paštas. Pagalvok, ką apie Tave kalba asmeninis el. paštas. Pavyzdžiui, ką apie žmogų sako toks elektroninis paštas – kiets_bachuriuks007@gmail.com arba sauliuxcrazy@pazintys.lt. Atrodytų, smulkmena, tačiau tai kuria atitinkamą įspūdį apie Tave bei kelia nepasitikėjimą. Susikurk profesionalų, Tave identifikuojantį elektroninį paštą, pavyzdžiui, jonas.jonaitis@gmail.com.
- Facebook. Įsivaizduok, kandidatuoji į atsakingumo ir profesionalumo reikalaujančią (o tokios yra dauguma) darbo poziciją. Atranką atliekantys asmenys tikrai pasistengs surinkti kuo daugiau informacijos apie žmogų, kuris daugiau ar mažiau reprezentuos jų (klientų) įmonę. Jei Tavo visiems prieinamoje Facebook paskyroje puikuojasi kompromituojanti informacija, greičiausiai atrankų specialistai tiesiog padės Tavo CV į šoną. Todėl arba savo Facebook paskyrą padaryk prieinamą tik draugams, arba stenkis, kad ten pateikiama informacija nediskredituotų Tavęs.
- LinkedIn. Kaip žinai, šis socialinis tinklas skirtas profesiniams tikslas. Tad natūralu, kad Tavo nuotrauka čia neturėtų būti asmenukė. Įkelk tik Tavo profesionalumą ir kompetenciją atspindinčią nuotrauką. Kaip turėtų atrodyti profesionali nuotrauka? Bent jau žiūrėk tiesiai į objektyvą, parodyk visą savo veidą, būk apsirengęs tinkamais drabužiais. Nuotrauka neturėtų būti nei per šviesi, nei per tamsi.
- Lietuvių kalba. Priklausomai nuo pozicijos ir jai keliamų reikalavimų CV gali būti siunčiamas ir anglų (ar kita) kalba. Būk tam pasiruošęs (-usi). Tačiau nepamiršk, kad ir lietuvių kalba parašytas gyvenimo aprašymas reprezentuoja Tave. Jei darai daug stiliaus ar gramatikos klaidų, o kandidatuoji į komunikacijos specialisto (-ės) ar administratoriaus (-ės) vietą, tai gali pakišti Tau koją. Prieš siųsdamas (-a) savo CV dar kartą pasitikrink, ar nepadarei stiliaus, rašybos ir skyrybos klaidų. Teksto kalba turėtų būti sklandi, logiška ir profesionali. Jeigu nepasitiki savo jėgomis, paprašyk pagalbos kitų.
- Nuotrauka. Tavo atvaizdas gyvenimo aprašyme taip pat yra labai svarbus. Neretai pasitaiko, jog į atsakingas pareigas kandidatuojantis žmogus nebūna pakviestas darbo pokalbiui vien dėl to, kad nesupranta, kas yra profesionali išvaizda. Nesirink nuotraukos pagal gražumą. Nuotrauka turėtų būti ne graži, bet profesionali, tai yra, ji neturėtų atspindėti, kaip puikai Tu gebi pozuoti, kokią nuostabią suknelę nusipirkai ar kad neseniai atostogavai. Nuotrauka turi “pasakoti”, koks (-ia) geras (-a) specialistas (-ė) Tu esi. Ji taip pat parodo, kad supranti, kaip turi atrodyti žmogus ir kas pridera darbo aplinkoje.
- “Etatiniai siuntinėtojai”. Tai terminas, kurį vartoja atrankų specialistai, asmenims, kandidatuojantiems į daug ir įvairių pozicijų. Jei tas pats žmogus per neilgą laikotarpį kandidatuoja į pardavimų vadybininko, administratoriaus, sargo, programuotojo ir staliaus pozicijas, jis greičiausiai nebus nei vienos srities geras specialistas. Tai rodo žmogaus neprofesionalumą, beviltiškumo jausmą ir neatsidavimą savo darbui/profesijai. Vietoj nuolatinio CV siuntinėjimo į įvairias pozicijas, geriau nuspręsk, kuri sritis Tave domina labiausiai ir daugiau laiko skirk tikrai nuoširdžiam ir profesionaliam motyvaciniam laiškui, kuriuo demonstruosi savo susidomėjimą būtent TA įmone ir TA sritimi.
- Neteisinga kontaktų informacija. Dėl šios priežasties Tavo CV gali būti atmestas, net jei ir labai tinki darbo pozicijai. Neretai pasitaiko taip, kad telefono numeryje trūksta vieno skaičiaus arba paskambinus atsiliepia ne tas žmogus. Todėl visada atidžiai patikrink savo kontaktinius duomenis, įrašyk ir elektroninio pašto adresą.
Į savo gyvenimo aprašymą žiūrėk labai atsakingai, apgalvok informaciją, kurią pateiksi jame. Kiekvienas Tavo gyvenimo aprašymo elementas yra labai svarbus, todėl atidžiai jį renk, stenkis, kad CV atrodytų kuo profesionaliau. Pabaigoje pagalvok, ar tikrai šis gyvenimo aprašymas tinkamai reprezentuoja mane.
Sėkmės darbo paieškose!
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!