^
Atgal

Kaip jaunai mamai pasiruošti grįžimui į darbo rinką

Atotrūkis nuo vaiko ir grįžimas į darbo rinką po poros ar daugiau metų jaunai mamai dažnai sukelia dvigubą stresą. To išvengti galima planuojant grįžimą į darbo rinką ir nenutraukiant savo kompetencijų ugdymo ankstyvos motinystės metu.

1. Žinoma, nereikėtų sekančią dieną po gimdymo lėkti į užsienio kalbos, pardavimo ar dar kokių įgūdžių tobulinimo kursus, tačiau reikėtų rasti būdą kaip nuolat tobulinti ir atnaujinti savo žinias. Tai gali būti tiek profesinės literatūros skaitymas, rinkos naujienų sekimas internete, tiek įvairių kursų, seminarų lankymas. Tokiu būdu nuolat atnaujindama savo žinias ir įgūdžius, tiek pati jausitės užtikrinčiau, tiek galėsite papildyti savo CV.

2. Palaikykite ryšius ne tik su buvusiais kolegomis, bet ir vadovu. Tokiu būdu tiek pati neatsiliksite nuo įmonės naujienų, pokyčių, tiek jūsų darbdavys matys, kad jūs domitės savo darbovietės reikalais. Dažnai darbdaviai kaip pagrindinę „mamų fobijos“ priežastį įvardija tai, kad darbuotoja taps ne tokia motyvuota, ne tokia atsidavusi įmonei, kaip anksčiau. Žinoma, jauna mamai dalyvauja ir įmonės „šeima“ valdyme, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad susilaukus mažylio, darbas visai neberūpės. Turite parodyti tai savo darbdaviams. Pasiklauskite, kuo gyvena įmonė, ką jums reikėtų pasimokyti, kokia sritimi pasidomėti. Žinoma, jums darbdavys už tai nemokės, tačiau toks elgesys parodys, kad jums rūpi, o ir jums duos neįkainojamą nenutrūkstantį ryšį su įmone, kurioje dirbate.

3. Planuokite, planuokite ir dar kartą planuokite. Žinodama, kada turite grįžti į darbą, susiplanuokite, kas prižiūrės jūsų vaiką, ar vesite mažylį į darželį, ar samdysite auklę, kas galės prižiūrėti vaiką, jei vaikas, lankantis darželį susirgs, arba susirgs vaiką prižiūrinti auklė. Aptarkite su vyru, kaip pasidalinsite darbus iškilus tokiems atvejams arba, jei esate vieniša mama, susitarkite su šeimos nariais, kaimynais ar net kolegėmis, kaip elgtis nenumatytais atvejais. Jei įmanoma, planuokite grįžimą į darbą savaitės viduryje ar  gale. Tokiu atveju po pirmųjų kelių dienų turėsite porą dienų poilsiui, tiek jūs, tiek jūsų mažylis.

4. Bendraukite su kitomis mamomis. Jei moterys nemėgtų dalintis informacija, supermama.lt forumas seniai būtų neveikęs.

Bendravimas su kitomis mamomis padės jums jaustis, kad jūs ne vienintelė tokioje situacijoje, kad tai yra normalus procesas

Taigi, klauskite patarimų patyrusių mamų, išgirsite tokių išminties perliukų, kurie palengvins jūsų gyvenimą tiek, kad nebūtumėte pagalvojusi. Žinoma, negalima aklai pasitikėti visais patarimais, tačiau per patirtį patikrinsite. Galų gale, bendravimas su kitomis mamomis padės jums jaustis, kad jūs ne vienintelė tokioje situacijoje, kad tai yra normalus procesas.

5. Nebijokite parodyti rūpesčio. Jei jums neramu, kaip vaikui sekasi darželyje ar su aukle – skambinkite, ir skambinkite tiek, kiek reikės. Profesionali ir rūpestinga auklė ar darželio prižiūrėtoja supras jus, o ir jūs jausitės vis ramiau matydama, kad jūsų vaikas saugus ir ramus.

6. Numatykite ilgesnį pasiruošimo laiką į darbą pirmąsias dienas. Susitarkite su darbdaviu, kad leistų jums pirmąsias dienas ateiti į darbą šiek tiek vėliau. Toks laikotarpis reikalauja tiek fizinių, tiek emocinių pastangų, todėl viskas, ką darysite gali užtrukti ilgiau. Taipogi ir darbai darbe darysis lėčiau, nes kuris laikas jų būsite nedariusi, tačiau viskas tvarkoje, turite tai suvokti ir nereikalauti dirbti tokiu tempu ir tokiomis jėgomis kaip prieš tuos porą metų. Po dviejų savaičių atostogų būna sunku grįžti į darbą, jau ką ir bekalbėti apie 2 metus.

 Auksinė taisyklė – jei ką nors mokeisi, ką nors ir atsiminsi – perfrazuoju – jei nors kiek ruošėtės, jums bus lengviau! Nepergyvenkite, viskas bus gerai, visoms mamoms sunku grįžti po ilgesnių atostogų į darbą. Tačiau tinkamas pasiruošimas, planavimas, padės tai padaryti lengviau. Jei jaučiate didelį stresą, verta pasikonsultuoti su specialistais, tokiais kaip psichologas, karjeros konsultantai ir pan.

Atminkite – viskas priklauso nuo jūsų!

Jei norite pasidalinti grįžimo į darbo rinką patirtimi – rašykite el.paštu info@karjerosplanavimas.lt.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!