^
Atgal

Kaip pamilti savo darbą iš naujo?

Ar prisimenate tuos laikus, kai tiesiog mylėjote savo darbą, su džiaugsmu keldavotės ryte, o pirmadieniai jums nekeldavo galvos skausmo? Kažkas pasikeitė? Darbas tapo nebemielas, nuobodus, įkvėpimas išgaravo ir į darbą eiti nebesinori? Bloga naujiena ta, kad nuoboulys ir išsikvėpimas – vienas blogesnių dalykų darbe, gera naujiena – jūs toks ne vienintelis.  Tai nereiškia, kad turite keisti darbą tuoj pat, atvirkščiai, jei kažkada darbas labai jums patiko, jūs tikrai turėtumėte bent pabandyti susigrąžinti įkvėpimą.

Tikimės, jog šie patarimai padės jums vėl iš naujo atrasti meilę savo darbui.

Įžvelkite perspektyvą.

Vienas dalykas, kurį galite padaryti tuoj pat – pakeisti požiūrį į savo darbą.  Vietoj to, kad ir toliau skaičiuotumėte minutes, spaudinėdami elektroninio pašto ir kalendoriaus mygtukus, pagalvokite, kokių galimybių savo darbo pozicijoje neišnaudojate, kokioms problemoms galite rasti sprendimus.  Ne tik galvokite, bet ir imkitės veiksmų.  Tai nuvis nuobodulį, turėsite naujų iššūkių ir galimybių.  O jūsų pastangos greičiausiai neliks nepastebėtos.

Štai ką jums reikėtų žinoti: jei jaučiatės blogai savo darbe, jūs esate tas žmogus, kuris gali tai pakeisti.

Ieškokite prasmės.

Viena dažniausių nepasitenkinimo darbu priežasčių – nematymas savo darbo prasmės (kuo tai svarbu įmonei? kuo tai svarbu aplinkiniams? kuo tai svarbu man?) Giliai širdyje jūs turbūt jaučiate, kur slypi ta prasmė. Greičiausiai dėl tos prasmės kažkada ir pasirinkote šį darbą.  Tiesiog kartais reikia giliau/ilgiau/rimčiau apie tai pagalvoti.

Kitą kartą susidūręs su, jūsų nuomone, bereikšme užduotimi, pagalvokite, dėl kokios priežasties jūs turėtumte puikai ją atlikti.  Tai nebūtinai turėtų būti globalinė priežastis (kad sumažintumėte badą pasaulyje). Galbūt puikiai atlikęs paskirtą užduotį prisidėsite prie klientų aptarnavimo kokybės gerinimo arba kursite įmonės gerą vardą, o gal tiesiog palengvinsite kažkam gyvenimą – kad ir kas tai bebūtų, bent minutėlę pagalvokite apie priežastis, kodėl turėtumėte darbą atlikti puikai.

Imkitės iniciatyvos.

Jei vis dažniausiau pagaunate save galvojantį apie tai, kiek ilgai dar kęsite šį nuobodų darbą, pats laikas surizikuoti ir priimti daugiau iššūkių.  Tai padės pašalinti nuobodulį ir  leis jums augti.  Pasiūlykite naujų projektų, kuriems galėtumėte vadovauti,  inovacijų, pagerinsiančių jūsų darbą, arba priemonių, kurios supaprastintų darbo procesą.

 Dažniausiai tai jūs sprendžiate,  nuobodžiausite darbe ar ne. Pagalvokite, kas labiausiai jums nepatinka šiame darbe. Ar tikrai negalima to pašalinti? Kokių priemonių jau ėmėtės, kad geriau jaustumėtės darbe? Kaip padaryti Jūsų darbą įdomesniu? Neigiamus veiksnius darbe būtina įvardinti, nes tai turi įtakos ne tik jūsų vidinei savijautai darbe, bet ir jūsų karjerai apskritai.  Tad nieko nelaukę, imkitės veiksmų!

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!