^
Atgal

Keičiu karjeros kryptį. Nuo ko pradėti?

Ar kada teko galvoti apie tai, kad pats laikas pakeisti darbą, profesiją, karjerą ir įgyti naujų įgūdžių? Jei esi rimtai nusiteikęs karjeros pokyčiams, prieš imantis rimtų veiksmų, apsvarstyk keletą aspektų, kurie padės suformuoti lengvesnę ir aiškesnę Tavo pokyčių pradžią.

Koks karjeros pokyčio tikslas?

Jei ruošiesi pokyčiams, tam turėtum išsiaiškinti priežastis. Neretai tenka kalbėtis su kandidatais, kurie karjeros pokyčiams ryžtasi dėl tokių priežasčių: neįtraukianti profesinė sritis, nuobodus darbas, netenkina profesinės bendruomenės kultūra, norisi išbandyti ką nors naujo.  Priežasties, dėl kurios nori keisti karjerą, nustatymas leis tau nuspręsti, ko tiksliau nori. Jei tavo dabartinė profesinė sritis nuobodi, kas galėtų Tave įtraukti? Jei Tavęs netenkina kolektyvai, kuriuose teko dirbti, pagalvok, tarp kokių žmonių norėtum būti? Šių paprastų, tačiau pamatinių dalykų išgryninimas leis susiformuoti pradinę naujos karjeros viziją, nuo kurios galėsi atsispirti.

Įvertink kompetencijas iš naujo

Kad ir kaip būtų sudėtinga, nusprendus siekti pokyčių, iš naujo įvertinti savo kompetencijas ir galimybes yra būtina. Kokios tavo asmeninės savybės, pritaikomos darbe? Kokius įgūdžius turi išugdytus? Kokią patirtį sukaupei? Paskirk laiko ir detaliai išsianalizuok savo stipriąsias bei silpnąsias puses. Nesibaimink į save pažvelgti iš šalies – paklausk buvusių/esamų kolegų, vadovų, kokių įgūdžių ar savybių Tau trūksta: taip galėsi gauti naudingą ir profesionalią nuomonę apie savo, kaip darbuotojo, portretą, galėsi planuoti įgūdžių tobulinimą.  

Pagalvok, kur gali pritaikyti turimas žinias

Net jei ir norisi visiškai atsiriboti nuo dabartinės savo profesijos ar amato, įgytų žinių ir patirties į šalį atsižadėti nereikėtų. Išsilavinimo, profesinės ir per patirtį sukauptos žinios gali praversti ir kitose srityse. Pavyzdžiui, jei dirbai administracinį darbą, organizuotumas ir keleto procesų valdymas vienu metu gali praversti daugelyje sričių. Puikus kalbų išmanymas gali praversti dirbant darbą, kuriame reikia kontaktuoti su užsienio šalių klientais ir panašiai. Išgrynink savo stiprybes ir pagal tai nepamiršk atnaujinti, o gal net pasiruošti naują savo CV!

Įtrauk į procesą papildomą pagalbą

Auksinė taisyklė ieškant naujo karjeros kelio – prašyk pagalbos iš aplinkinių. Jei turėsi aiškų tikslą, būsi užtikrintas dėl norimos profesijos pasirinkimo, padėti tau galės buvusieji kolegos, pažįstami, gal net vadovai ar buvę klientai, o taip pat žmonės, kurie jau sukasi tavo svajonių srityje (kaip ir kur rasti daugiau naudingų kontaktų skaityk čia). Jie galės tau parekomenduoti praktinių mokymų, seminarų, kursų, kurie padės Tau ištobulinti turimus ir trūkstamus įgūdžius. Taip pat drąsiai prašyk rekomendacijų ar kontaktų asmenų, kurie lygiai taip pat ieškojo karjeros pokyčių ir sėkmingai tai įvykdė – tokie žmonės įprastai negaili patarimų, noriai pasidalina savo patirtimi.  

Pasiruošk ilgam procesui

Karjeros pokyčiai – nemažai laiko reikalaujantis procesas, tad jam reikėtų gerai pasiruošti. Iš anksto susiplanuok finansus, jau dabar pradėk dairytis reikalingų mokymų, kursų, sek naujausius darbo skelbimus, susižinok kuo daugiau informacijos, susipažink su žmonėmis, dirbančiais Tavo pageidaujamoje profesinėje srityje, konsultuokis su jais. Svarbiausia – nenusimink, jei pradžioje sulauksi atmetimo reakcijos, ilgokai nerasi darbo (apie tai, kaip būti greičiau pakviestam į darbo pokalbį skaityk čia) . Juk pasiruošei itin svarbiam gyvenimo pokyčiui, tad suteik jam atitinkamai nemažai laiko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!