Kodėl darbdaviai atmeta Tavo kandidatūrą?

Pavasario sezonas - laikotarpis, kuris signalizuoja permainų metą. Noras atsinaujinti sukelia poreikį keisti ar ieškoti naujo darbo, taip pat atsiranda didesnis noras išbandyti sezoninius darbus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tad natūralu, kad konkurencija tarp kandidatų intensyvėja. Džiaugiamės, jeigu profesinius pokyčius tau sekasi įgyvendinti sėkmingai, tačiau jei esi kitoje barikadų pusėje, kur jau teko išgirsti keletą “ne” iš eilės savo kandidatūrai - rekomenduojame suklusti. Šįkart dalinamės įžvalgomis - kodėl darbdaviai atmeta Tavo kandidatūrą?
1. Klaidos, klaidos, klaidos
Ar žinai, kad net 21% kandidatų nesulaukia darbo pasiūlymo dėl klaidų, kurios įsivelia CV, motyvaciniame ar elektroniniuose laiškuose? Net neabejojame, kad prieš siunčiant šiuos dokumentus viską peržiūri keletą kartų, tačiau tikrai pasitaiko atvejų, kai pasilieka mažos nepiktybinės klaidos - to išvengti sudėtinga. Tačiau jei kuris laikas gramatinių klaidų vis dėlto išvengti nepavyksta - rekomenduojame savo pristatymą perskaityti ne tik pačiam/-iai, bet patikėk savo prisistatymą perskaityti “šviežioms akims” - pavyzdžiui kolegai ar draugui/-ei išmanančiam gramatikos, kalbos niuansus. Žvilgsnis iš šalies padės pasitikrinti ne tik gramatines, bet ir logikos, stiliaus klaidas, galėsi patobulinti buitiškai skambančius išsireiškimus. Deja, net ir menkiausia klaida kartais gali pakišti Tau koją, tad prieš pristatant save darbdaviui paskirk laiko ir dar kartą viską atidžiai patikrink.
2. Neatskleidei savo potencialo
Patirtis rodo, kad savo potencialo neatskleidimas - gana dažna priežastis, kodėl atsisakoma daugelio kandidatų. Kalbant apie savęs pristatymą darbdaviui, nesvarbu ar tai būtų CV ar darbo pokalbis, nereikia išsiplėsti per daug ir prisotinti visko asmeninėmis detalėmis, pašaline informacija. Verčiau koncentruokis į tai, kaip patraukliai pateikti savo įgūdžius, pasirūpink, kad potencialus darbdavys sužinotų apie sėkmingus Tavo darbo rezultatus buvusiose darbovietėse, pasidalink sėkminga ir naudinga patirtimi bei atsakomybėmis, kurios Tau buvo patikėtos. Darbdavys apie Tavo tinkamumą darbo pozicijai susidarys būtent iš tokio prisistatymo - tai padės jam susidaryti bendrą įspūdį apie Tavo kompetencijas ir tinkamumą darbui.
3. Tinkamos patirties trūkūmas
Įgūdžių ir patirties trūkūmas - priežastis, dėl kurios beveik trečdalis darbdavių atsisako kandidatų. Žinoma ne visuomet tai reikėtų priimti asmeniškai - taip, kai kurie įgūdžiai įgyjami, o darbas nesunkiai išmokstamas, tačiau kai kuriose darbo pozicijose be tinkamos patirties ar praktinių/teorinių žinių darbo tiesiog bus neįmanoma dirbti. Jeigu kandidatuojant į darbo poziciją, kurioje reikalaujama turėti bent vienerius metus panašios darbo patirties, o Tu atitinki šį reikalavimą - puiku, tačiau jei tiesiog nori pabandyti kandidatuoti šiaip sau verčiau - taupyk tiek savo, tiek darbdavio laiką ir ieškok darbo pasiūlymų, kurie Tau bus tinkamesni - taip turėsi daugiau šansų būti pastebėta/-s ir pakviesta/-s į tolimesnius personalo atrankos etapus.
4. Tau tiesiog trūko išskirtinumo
Originalus savęs pristatymas gali būti labai subjektyvus faktorius, tačiau dėl šios priežasties net 36% darbdavių yra linkę atsisakyti daugelio kandidatų. Tai ypatingai svarbu pristatant save darbdaviui per CV ar motyvacinį laišką - jeigu visiems darbdaviams siunti šabloninius CV, kurie nėra pritaikyti atitinkamai darbo pozicijai - turi mažiau šansų padaryti tinkamą įspūdį darbdaviui. Be to, darbdaviai įprastai į vieną darbo skelbimą gauna dešimtis, kartais šimtus CV ir motyvacinių laiškų, tad nesunkiai pastebi šablonines frazes, atpažįsta daugiau į pristatymą pastangų įdėjusius kandidatus, kurie darbdavio dėmesį prikausto labiau. Jei nori sulaukti daugiau dėmesio iš darbdavių - stenkis adaptuoti savo pristatymą ir naudą įmonei pagal tai, kur aplikuoji. Tai padės Tau sukurti labiau motyvuoto ir profesionalesnio kandidato įvaizdį, turėsi daugiau šansų patraukti ir darbdavių dėmesį.
Darbo paieška - rimtas procesas, todėl jam pasiruošti derėtų atsakingai. Būtinai atkreipk dėmesį į klaidas - paskirk daugiau laiko tekstų sutikrinimui, paieškok kiek kitokių CV ar motyvacinio laiško idėjų, kad sulauktum didesnio potencialių darbdavių dėmesio. Tačiau labai svarbu - visuomet atkreipk dėmesį į darbo skelbime nurodytus reikalavimus - paskirk dėmesio ir pritaikyk savo prisistatymą darbo pozicijai, kad padarytum geresnį įspūdį darbdaviui. Beje, vienas naudingų patarimų - jeigu turi galimybę susisiek su keletu darbdavių, kurie Tavo kandidatūrą atmetė. Tai gali būti sudėtingas žingsnis, tačiau pasiteiravus kodėl Tavo kandidatūra buvo atmesta - gali gauti tikrai naudingų patarimų ir įžvalgų, kurios kitose atrankose padės pasirodyti kur kas geriau.
Jei nori daugiau sužinoti apie tai, kaip padaryti gerą įspūdį darbdaviui - mūsų blog’e rasi nemažai praktinės informacijos kaip pasiruošti akį traukiantį CV ar motyvacinį laišką ir dar daug kitų patarimų, kurie tikimės, Tau pagelbės planuojant savo karjerą. Daugiau straipsnių ieškok čia.