^
Atgal

Svajonių darbo paieška

Jeigu esi kaip daugelis kitų, ko gero vis dar bandai išsiaiškinti, ko nori iš gyvenimo: iš pradžių pagalvoji apie tai, kas tau patinka, ar kokia veikla visapusiškai atspindėtų tavo asmenybės profilį. Natūralu, kad tu tikriausiai apsvarstei praeities patirtį ir jau numanai, kokia veikla galėtų būti tavo raktas į sėkmingą karjerą.

Tačiau net ir labai norint ir siekiant savo svajonių karjeros, yra tam tikrų dalykų, kurie gali tau labai apsunkinti norimo darbo paieškos procesą. Vienas iš tokių dalykų – nereagavimas ir kitų žmonių nustūmimas į šoną, nors turėtum atsižvelgti į jų nuomonę. Ieškant svajonių darbo, turi įsigilinti į savo norus ir poreikius, tačiau jei pasitikėsi vien tik savo sukauptomis žiniomis, tavo galimybių ir idėjų spektras gali būti apribotas. Tam, kad niekada nepritrūktum gerų ir stiprių idėjų – į savo norimo darbo paiešką įtrauk ir kitus žmones.

Informacijos prašyk profesionalų
Vien tik sausos faktinės informacijos paieška internete niekada nepadės tau suprasti, kaip iš tikrųjų veikia tavo svajonių darbo industrija. Jei nori gilios ir išsamios informacijos apie savo trokštamą darbą – klausk profesionalų, pasikviesk išgerti kavos ar paprašyk atsakymų laišku. Ilgą laiką dirbantys žmonės savo veikloje sukasi kaip voverės rate, todėl jie puikiai išmano įvairius darbo aspektus ir tikrai nepagailės tau įvairių patarimų, paskatinimų, o gal net ir išduos vertingų nerašytų taisyklių ar paslapčių.

Ieškok to, kas paslėpta
Ekspertų interviu nėra vienintelis būdas, kuriuo gali sužinoti apie savo svajonių industriją. Jei tau atrodo, kad Google paieškos sistema turi visus atsakymus – klysti. Informacijos, kuri išskirtinai susijusi su norima veikla, ieškok mažose grupelėse, specialiuose tokios industrijos žurnaluose ar susirinkimuose bei renginiuose, taip pat Facebook uždarose grupėse ir panašiuose tinklapiuose. Jei pavyks užmegzti kontaktą – bandyk išsiaiškinti viską, kas tau įdomu.

Rink savo pažinčių ratą
Jei tau puikiai sekasi bendrauti su svajonių karjeros srities profesionalais – sveikintina! Tačiau ne tik jie gali atsakyti į rūpimus klausimus. Jei tenka daug kalbėtis ar kitokiu būdu bendrauti, paprašyk, kad rekomenduotų tau dar bent vieną žmogų, kuris galėtų jau sužinotą informaciją papildyti, taip pat paprašyk vizitinės kortelės ar kontraktų. Žinoma, ne visi gali sutikti apsikeisti kontaktais, tačiau pabandyti verta – ilgainiui subursi savo profesionalių kontaktų sąrašą.

Mokykis iš geriausių
Savo trokštamos karjeros paieška – iššūkių reikalaujantis procesas. Palengvink sau darbą - pasidomėk mokymais, kursais, asmeniniais konsultantais ir koučingo specialistais, kurie padės tau praktiškai susidoroti su kylančiais sunkumais ir išmokys įvairių darbo vingrybių.

Neprarask pasitikėjimo savimi
Ieškodamas geriausių informacijos paieškos šaltinių nepamiršk, kad ne visi ekspertai ir kiti panašių sričių žmonės bus geranoriški ir maloniai dalinsis informacija bei patirtimi. Tačiau niekada neleisk keliems supuvusiems obuoliams supūdyti viso tavo obelų sodo. Užsibrėžk tikslą ir siek savo svajonių karjeros.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!