^
Atgal

4 klausimai darbdaviui, kurie leis sužinoti priežastis, kodėl negavai darbo

Jeigu atėjus šiltajam sezonui intensyviai ieškai sezoninio darbo arba sugalvojai keisti karjeros kryptį, neabejojame, kad dabar tenka paplušėti darbo pokalbiuose kartu su kitais stipriais kandidatais. Puiku, jeigu darbo pokalbiai praeina sklandžiai ir sėkmingai, tačiau kaip elgtis ir kaip reaguoti tuomet, kai sulauki neigiamo atsakymo? Patirtis rodo, kad kandidatams grįžtamasis ryšys yra itin svarbus, tačiau darbdaviai nėra linkę dalintis detalėmis ir paaiškinimais, kodėl pasirinko kitą kandidatą. Tačiau jeigu nori sužinoti priežastis, kodėl atrankoje Tau nepasisekė, tereikia žinoti, kokius klausimus užduoti darbdaviui. Šįkart paruošėme Tau trumpą tokių klausimų atmintinę.

​Kaip manote, ar mano CV reikalauja tobulinimo? 

Tavo CV ir motyvacinis laiškas - labai svarbus faktorius, kalbant apie visą personalo atrankos procesą. Galbūt visame kandidatų sraute Tavo CV atrodė gana silpnai ar vizualiai mažiau patraukliai? Jeigu darbdaviui siuntei savo darbų pavyzdžių portfolio, tačiau nesulaukei grįžtamojo ryšio - pasiteirauk, ar atsiųsti pavyzdžiai buvo tinkami. Atmink, kartais ir menka smulkmena pirmam įspūdžiui gali turėti labai daug įtakos.

Ar Jūsų nuomone, man trūksta įgūdžių, kurie būtini šioje darbo pozicijoje? 

Įprastai darbdaviai, ieškantys naujo darbuotojo, turi nusimatę tam tikrą reikalavimų sąrašą, kurį kandidatas privalo atitikti. Tai labai svarbu, jeigu ieškoma patyrusio darbuotojo. Tokiu atveju didelis darbdavio dėmesys yra koncentruojamas į kandidato turimus įgūdžius ir sukauptą patirtį. Gali būti, kad Tavo nurodyti įgūdžiai ir/arba patirtis buvo nepakankama ir kitas kandidatas profesiniame lauke šįkart buvo stipresnis. 

Galbūt įžvelgiate konkrečią sritį, kurioje reikėtų patobulėti? 

Sulaukus neigiamo atsakymo iš darbdavio nereikėtų to priimti kaip kritikos. Priešingai - tai labai gera proga kompetentingą nuomonę, kur dar gali patobulinti savo žinias ir įgūdžius. Jeigu, kaip prieš tai minėjome, Tau pritrūko specifinių įgūdžių, pasiteirauk darbdavio kaip ir kur tokių įgūdžių galėtum įgyti. Naudokis proga ir nebijok klausti - darbdaviai gali pateikti labai naudingų įžvalgų. 

Gal turėtumėte rekomendacijų, kaip galėčiau patobulinti savo prisistatymą interviu metu? 

Kaip personalo atrankos specialistai žinome, kad kartais kandidatams koją pakiša ne įgūdžių trūkumas ar prastas CV, bet pats pasirodymas darbo pokalbio metu. Per didelis stresas, išsiblaškymas, per didelis pasitikėjimas savimi, prasta komunikacija  - tik keletas priežasčių, kodėl kandidatūra būna atmetama. Jeigu nerimauji, kad Tavo pasirodymas darbo pokalbio metu galėjo lemti darbdavio pasirinkimą - pasiteirauk darbdavio apie tai. Galbūt jis (ji) galės Tau patarti ir parekomenduoti, ką galėtum patobulinti savo prisistatyme ir komunikacijoje su potencialiais darbdaviais. 

Dar kartą norime paminėti - jeigu vietoj Tavęs buvo pasirinktas kitas kandidatas, stenkis nepriimti to kaip asmeninės kritikos. Priežasčių, kodėl darbą gavo kitas kandidatas gali būti begalė. Jeigu nori sužinoti kur konkrečiai gali patobulėti ir kituose pokalbiuose pasirodyti stipriau - visuomet rekomenduojame paprašyti darbdavio grįžtamojo ryšio. Taip galėsi gauti naudingų įžvalgų, rekomendacijų ir patarimų kaip padaryti darbdaviui dar geresnį įspūdį. 

Šiuo metu ieškai darbo? Mes ieškome Tavęs! Pasižvalgyk po mūsų siūlomas laisvas darbo pozicijas čia. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!