Ar dirbančių mamų vaikai geriau pasiruošę ateities karjeroms?

Jūsų kaltės jausmas gali būti išteisintas: nauja knyga rodo, kad dirbančios mamos užaugina puikius vaikus.
Tėvai žino, kad pavyzdžio rodymas yra geriausias būdas įskiepyti vaikams gerą elgesį ir vertybes, todėl nieko neturėtų nustebinti, kad Lenehen apklaustų dirbančių motinų vaikai atsakė, kad stebėdami jų motinas einančias į darbą išugdė stipresnį darbo etikos suvokimą negu vaikų, kurių motinos liko namie.
Dirbančios motinos žino, kad negali būti visur, todėl jos specialiai bandė išmokyti savo vaikus būti savarankiškesniais, teigia Lenehan. Leisti vaikams eiti patiems į mokyklą arba, pavyzdžiui, patiems apsirengti, žaisti patiems, įskiepijo didesnį savarankiškumo jausmą negu visą laiką namie būnančios mamos.
Dirbančių mamų vaikai, teigiama, geriau sugeba išspręsti savo pačių problemas ir atsigauti nuo sunkumų negu kiti vaikai. Lenehan teigia, kad taip yra dėl to, kad motinos žinodamos, kad nebus šalia vaikų visą laiką, turėjo išmokyti vaikus spręsti problemas.
Stebėdami kaip motinos susidoroja su iššūkiais darbe vaikai jautėsi labiau pasiruošę darbinei aplinkai. Nemažai šių vaikų susidūrė su motinos atleidimais mažinant etatus arba girdėjo apie jų problemas su vadovais ir kolegomis, todėl žinojo, kad kai turės dirbti, jie susidurs su problemomis, tačiau jautėsi turintys įgūdžių jas išspręsti.
Vienas Harvardo atliktas tyrimas parodė, kad dirbančių motinų dukros uždirbo 23 proc. daugiau ir padarė didesnę karjerą nei nedirbančių motinų dukros (33 ir 25 procentai atitinkamai). Lenehan atliktas tyrimas taip pat parodė, kad suaugusios moterys daugiausiai gauna naudos turėdamos dirbančias motinas augdamos, greičiais dėl to, kad galėjo atpažinti problemas, su kuriomis susidūrė ir kaip jas įveikė jų motinos derindamos šeimą ir darbą.
Straipsnis parengtas pagal Lisa Evans straipsnį publikuotą Fast company.