^
Atgal

Nuotraukos kėlimas į CV: patarimai, kaip tai daryti teisingai

Ar žinote, per kiek vidutiniškai laiko darbdaviai, perskaitę Tavo CV, nusprendžia jį nuodugniau skaityti arba jį atmesti? Vidutiniškai per 7 sekundes. Tu turi tik tiek laiko padaryti tinkamą pirmąjį įspūdį, todėl tavo CV turi būti ne tik aiškios struktūros, tačiau ir traukiantis akį, išskirtinis. Tinkama tavo nuotrauka gali padėti įsiminti tavo CV ir jį padaryti išskirtinesnį, kaip ir netinkama nuotrauka gali padaryti tau meškos paslaugą.

Patinka jums tai ar ne, bet psichologijos tyrimai rodo, kad išvaizda turi svarbią reikšmę vertinant žmones.  Pirmam įspūdžiui susidaryti apie žmogų užtrunka 1/10 sekundės ir tas įspūdis nėra lengvai pakeičiamas.  

Profesionalai personalo atrankų specialistai niekada neatmes jūsų CV vien tik dėl nuotraukos, tačiau jūs niekada nežinosite  koks žmogus skaitys jūsų CV ir kokias asociacijas jam sukels jūsų nuotrauka, todėl  mūsų patarimas – geriau savo CV nenaudoti jokios nuotraukos, negu netinkamą.

Geriau savo CV nenaudoti jokios nuotraukos, negu netinkamą

Kokią nuotrauką karjerosplanavimas.lt rekomenduoja naudoti savo CV?

1. Nuotrauka turėtų būti portretinė.  Joje turėtų matytis jūsų galva, kaklas ir šiek tiek pečiai, nes daugeliu atveju darbdavys nori aiškiai matyti jūsų veidą ir akis, bet ne jūsų visą siluetą Egipto piramidžių fone.

2. Apranga nuotraukoje pagal būsimą darbą. Nuotraukoje dėvėk tokius drabužius, kurie būtų įprasti tavo norimame darbe, bet ne tokius, kuruos dėvi dabartiniame darbe. Mes sulaukiame kandidatų su mechaniko apranga pretenduojančių į pardavimų vadybininkų pozicijas. Problema ta, kad joks darbdavys nenorėtų tavęs matyti taip apsirengusio bendraujant su klientais. Nesuteik CV skaitytojui jokių išankstinių asociacijų apie save.

Jūs neturite nuotraukose būti vienodi kaip Š. Korėjos gyventojai, tačiau itin ryški arba atvira apranga nėra priimtina.  Niekada neprašausi jei nuotraukoje dėvėsi oficialius, tvarkingus, neutralių arba pastelinių spalvų rūbus.  Pavyzdžiui tamsiai mėlynos, smėlio spalvos, baltos spalvos rūbus. Nepalikite nuogų pečių! Daugeliui tai gali pasirodyti iššaukiančiai. 

3. Nenaudokite labai senų nuotraukų. Mes sulaukiame tokių CV su skanuotomis tikrai senomis kandidatų nuotraukomis. Jūs galite nuotraukoje atrodyti nuostabiai, bet tikriausiai nenorėtumėte, kad būsimas darbdavys pirmo susitikimo metu nustebtų pamatęs visai kitaip atrodantį žmogų. Galbūt tai tas darbdavys, kuriam ne tik jūsų patirtis, bet ir išvaizda yra svarbi. Rekomenduojame naudoti iki kelių  metų senumo  nuotraukas, kurios geriausiai atspindi kaip jūs atrodote šiuo metu.

​4. Nuotraukoje turite būti tik jūs.  Venkite naudoti nuotraukas su labai ryškiomis detalėmis arba pašaliniais objektais. Nuotraukoje matomi kitų žmonių kūno fragmentai, gyvūnai, šventiniai balionai, automobiliai, motociklai, nerekomenduotini, kaip ir self‘iai, daryti  automobilių viduje.

Jūsų nuotraukos fone gali būti darbo aplinka, kurioje jūs įpratę dirbti (biuras, autoservisas ir pan.).   Niekada neprašausite jei naudosite vienspalvį arba vientisą su didesniu išplaukimu foną (ang. DOF). Jei turi tik tokią nuotrauką, kurioje sau labiausiai patinki, bet fone tarkime šmėžuoja vakarėlio siautulys, gali foną už savęs sulieti su Photoshop ar pan. programa. 

​​5. Veido išraiška nuotraukoje taip pat daug ką pasako. Nepamirškite šypsotis ir akis laikyti atmerktas. Primerktos vilioklės akys jus daro patrauklia kandidate (-u) pretenduojant į naujas pažintis pažinčių portale, tačiau tokia nuotrauka daugeliu atveju nebus priimtina darbdavio akimis.  Rūsčiai rimtas  arba akmeninis žvilgsnis nuotraukoje gali pasiteisinti pretenduojant į jėgos struktūras,  bet daugeliu atveju turėsite atmetimo reakciją.

6. Geras apšvietimas ir kokybiška nuotrauka.  Fotografuokitės gerai apšviestoje vietoje, kad nuotrauka būtų ryškesnė. Atkeipkite dėmesį, kad ant jūsų veido nekristų šešėliai. Tamsi, su telefonu daryta nuotrauka arba skanuota ir iškirpta ID kortelės nuotrauka atrodys neprofesionaliai, o jūs tokie nesate.

 

7. Pasisamdyk fotografą su patirtimi.   Jei nerandi tinkamos savo nuotraukos, neturi laiko  arba draugų, kurie galėtų tave nufotografuoti, pagalvok apie galimybę pasisamdyti fotografą, kuris turi portretų fotografavimo patirties.  Žinoma, peržiūrėsi fotografų darbų pavyzdžius ir išsirinksi labiausiai patikusį (-ią). Vieną kartą investuosi, tačiau turėsi tvarkingą, kokybišką savo portretinę nuotrauką, kurią galėsi panaudoti daugelyje atvejų ateityje.

Nebūtina samdyti fotografo pusei dienos ir užsiimti dideliu menu fotostudijoje.  Jei  iš anksto išsamiai su fotografu aptarsite kokiam tikslui reikalinga nuotrauka, kokios nuotraukos tikitės,  kiek jums reikia nuotraukų,  puikių rezultatų su lanksčiu fotografu galite pasiekti neužtrukdami  1 valandos. 

Žemiau patekiame keletą fotografų kontaktų didžiuosiuose Lietuvos miestuose.  Fotografų sąrašą atnaujinsime pagal galimybes, todėl jei jums patiko šis straipsnis arba pažsįstate fotografų, kurie galėtų padaryti portretinių nuotraukų, pasidalinkite šiuo straipsniu facebooke su savo draugais ir pažįstamais fotografais.

Fotografai, norėdami, kad jūsų koordinates įkeltume šiame straipsnyje, rašykite el. paštu info@karjerosplanavimas.lt  ir nurodykite miestą, kuriame dirbate bei savo koordinates. 

Vilnius:

1. Goodlife fotografija.      Tel. nr. 860330559, 863896941 

  http://goo.gl/RkF2oM      Kaina – sutartinė

2. Laukiame vilniečių :)

Kaunas:

1. Diamond Photography.  Tel. nr. 860483978,                   

   https://goo.gl/kraVHs     Kaina – priklauso nuo nuotraukų skaičiaus

2. Meškučių fotografija.    Tel. nr. 860274195, 862683789,  

    https://goo.gl/5Z1090    Kaina- sutartinė.                   

3.  Spicyart,                     Tel. nr. 863945205,                  

    http://goo.gl/OVfsrO     Kaina – sutartinė

4. Fotografė Viktorija,       Tel. nr. 860460658,   Kaina – pagal klientų pageidavimus.

Klaipėda:

Šiauliai:

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!