^
Atgal

4 priežastys kodėl verta turėti LinkedIn profilį

Jeigu esi specialistas (-ė) aktyviai ieškantis (-i) darbo ar nori jį pakeisti, net neabejojame, kad darbo skelbimų ieškai specializuotuose portaluose, įmonių puslapiuose. O ar teko darbo darbo paieškoms naudoti LinkedIn? Ankstesniame straipsnyje rašėme, kad LinkedIn turi nemažai galimybių, kurias gali panaudoti efektyvioms darbo paieškoms. Tačiau jei dar dvejoji ar tikrai verta naudoti LinkedIn profilį - pateikiame tau keletą argumentų, kurie, neabejojame, įtikins Tave susikurti savo asmeninį profilį LinkedIn

 

1. Puikiai tarnauja kaip CV

Jau spėjome pastebėti, kad LinkedIn profilis kandidatui - jo atspindys, kurį jau nori matyti ir darbdavys. Daugelis kandidatų yra pratę prie labiau tradicinių CV formų, kurias galima rasti populiariuose Lietuvoje darbo skelbimų portaluose, vis dar yra naudojama ir Europass CV forma, kuri šiai dienai atrodo itin komplikuota ir sudėtinga. LinkedIn tai ta vieta, kurioje Tavo CV gali būti pateiktas daug patraukliau, išsamiau, kūrybiškiau. Pastebime, kad įmonių vadovai vis dažniau pageidauja ne įprasto CV, bet LinkedIn profilio iš kandidato. Tad Tau kandidatuojant į darbo poziciją ir kontaktuojant su personalo atrankų skyriumi ar vadovais (-ėmis), rekomenduojame el. Laiške nurodyti savo LinkedIn profilį - taip parodysi savo rimtą nusiteikimą ir profesionalumą.

 

2. Padeda plėsti kontaktų ratą

Asmeninė naujų profesinių kontaktų bazė - itin vertinga  kiekvienam profesionalui. LinkedIn Tau leis užmegzti kontaktą su naujais,senais ar potencialiais kolegomis, vadovais, padės išlaikyti užmegztas pažintis profesiniuose susitikimuose, kontaktų mugėse. Vienas iš svarbių LinkedIn privalumų - kontaktus užmegzti gali ne tik su vietiniais, šiuo atveju, lietuviais kolegomis, tačiau ir su pasaulinio lygio profesionalais kitose šalyse.

 

3. Padeda gauti naudingų rekomendacijų

LinkedIn pateisina savo profesinio socialinio tinklo vardą leisdamas vartotojams turėti įspūdingus profilius.  Vienas iš naudingų dalykų, kuris itin vertinamas darbdavių - rekomendacijos ir įgūdžiai. LinkedIn esanti skiltis “Rekomendacijos” ir “Skills Endorsment” leidžia Tavo buvusiems, esamiems kolegoms bei darbdaviams palikti atsiliepimą apie Tavo įgūdžius, darbą, patirtį, kurie matomi viešai. Geros ir patikimos darbdavių bei kolegų rekomendacijos tikrai sužadins Tavo potencialaus darbdavio susidomėjimą!

 

4. Padeda rasti aktualius darbo skelbimus

Darbo skelbimai - dar viena sritis, kur LinkedIn turi pranašumą prieš kitus socialinius tinklus. Darbo skelbimai, kurie viešai skelbiami įmonių profilių, Tau rodomi pagal Tavo pa(si)rinktus interesus, darbo pozicijas, kurios Tave domina. LinkedIn tinkle Tu taip pat gali ieškoti darbo skelbimų nevaržomai, sekti dominančias įmones, stebėti jų naujausius skelbimus ir galbūt kandidatuoti! Pagal tavo nustatytus profesinius pomėgius, sritis, kurios Tave domina, Tave taip pat gali pastebėti ir potencialūs darbdaviai, tad jei turi LinkedIn profilį - būtinai jį užpildyk iki galo!

 

Jau susikūrei išsamų savo LinkedIn profilį? Sek mus LinkedIn ir gauk aktualių karjeros patarimų, naudingos informacijos ir vienas(-a) pirmųjų matyk naujus darbo skelbimus iš patikimų darbdavių!

 
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!