^
Atgal

5 patarimai kaip ištverti nekenčiamą darbą

Pirmadienis. Mintyse keikiesi, kad „vėl į darbą“. Suprantame, turbūt nebuvo nė dienos, kai į mus nesikreiptų savo darbu nepatenkintas žmogus, o ir šiais laikais dažnas dirba ne tai, apie ką svajojo ar dėl ko studijavo vieną ar kitą specialybę. Priežastys, dėl kurių žmogus laikosi įsikibęs nemėgstamo darbo gali būti įvairios – tiek ekonominės, tiek psichologinės. Vis dėlto, jei šiuo metu neturite galimybių pakeisti darbą, pateikiame kelis būdus, kaip ištverti nemėgstamą darbą lengviau:

  1. Susikurk jaukesnę darbo vietą - asmeninių daiktų turėjimas darbo vietoje padės geriau pasijausti – ar tai būtų širdžiai mielas puodelis, nuotrauka,
  2. Atrask malonų ritualą – jei tenka dirbti su klientų aptarnavimų ir susiduri su nepatenkintais ar piktais klientais, skirk darbe minutėlę paskaityti linksmas ar įkvepiančias sėkmės istorijas. O gal turi gyvenimo moto, kuriuo vadovaujiesi sunkiomis akimirkomis – užsirašyk ir pasikabink matomoje vietoje.
  3. Tobulink savo įgūdžius. Ką gali daryti gerai, padaryk dar geriau! Jei tavo tikslas – gauti geresnį darbą toje pačioje srityje, kodėl neišnaudojus turimo laiko ir galimybių tobulėjimuiz. Tai gali būti nebūtinai kursai, bet tiesiog profesinių žinių ir įgūdžių tobulinimas darbo vietoje, juk visada įdomu sužinoti ką nors daugiau nei žinai dabar!
  4. Užsibrėžk tikslus. Galbūt darbe tau trūksta iššūkių? Nusistatyk savaitės, mėnesio tikslus, kurių galėtum siekti.
  5. Planuok. Jei manai, kad ši darbo vieta yra laikina, susiplanuok, ką gali padaryti, kad pakeistum esamą situaciją – kokius veiksmus turi atlikti, kad gautum svajonių (ar bent jam artimesnį) darbą (susikurti CV, jei jo dar neturi, parašyti motyvacinį laišką, užsiregistruoti darbo paieškos portale, susitvarkyti Facebook profilį, susikurti LinkedIn, išsiųsti savo CV įmonėms, kuriose norėtum dirbti ir t.t.).

Kai kurie aukščiau paminėti patarimai yra paprasti, kai kurie reikalauja daugiau pastangų, tačiau tikimės, kad bent keliais iš jų tu pasinaudosi. Tačiau, atmink, kiekviena situacija gali būti:

  1. Maloni
  2. Naudinga.

Taigi, viskas – tavo rankose. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!