^
Atgal

7-ios savybės, reikalingos sėkmingam karjeros valdymui

Per daugiau nei dešimtmetį darbo personalo atrankos srityje teko sutikti daug stiprių, profesionalių kandidatų. Minint Pasaulinę moterų dieną, norime žvilgtelėti būtent į sėkmingų moterų savybes ir tai, kas jų karjeroje lemia sėkmę.  Patirtis rodo - sėkmingas moteris karjeros planavime vienija ne tik didelė aistra savo profesinei veiklai, bet ir dar keletas savybių. Kokios jos?

1. Atsidavimas darbui

Mūsų nuomone, didelės sėkmės paslaptis - sunkus ir ilgas darbas. Nuoseklus įdirbis, kryptinga veikla padeda nesiblaškyti ir tikslingai siekti savo išsikeltų tikslų, nuolatos gerinti rezultatus. Sėkminga karjera - ne išimtis. Dedamos pastangos, rodomas profesionalumas, gebėjimas dirbti ne vien individualiai, bet ir su komanda, gebėjimas skirti laiko darbui tiek, kiek reikės - tai tikri profesionalumo požymiai, vedantys sėkmės link.

 

2. Pasitikėjimas savo jėgomis

 

Norint kryptingai siekti savo tikslo vien ilgo nuoseklaus darbo nepakanka. Pasitikėjimas savo žiniomis ir gebėjimais, sudėtingų sprendimų priėmimas, savo nuomonės laikymasis, gebėjimas konstruktyviai argumentuoti savo pasirinkimus diskusijose kiekvienam žmogui atima daug energijos ir jėgų, tačiau būtent tai atneša puikius rezultatus ir leidžia asmenybei tobulėti.

 

3. Rizikos suvokimas

 

Norint pasiekti išsikeltus tikslus, niekada negalima pamiršti ir rizikos galimybės. Kiekvienas priimtas sprendimas turi ne tik pasisekimo, bet ir rizikos faktorių, kurį būtina priimti kaip realią galimybę. Ko gero, svarbiausia tokiu atveju jei nepasiseka - ištaisyti ir pasimokyti iš savo klaidų ir nenuleisti rankų.  

 

4. Gebėjimas valdyti stresą

 

Jeigu norima siekti savo tikslų nesiblaškant, streso valdymo įgūdžiai būtini. Gebėjimas koncentruotis į vieną tikslą, dėti visas pastangas vardan to - itin naudingas bruožas kiekvienam iš mūsų. Gebėjimas susitvarkyti su stresinėmis situacijomis, išmokti nusiraminti ir priimti tinkamus sprendimus, gebėjimas planuoti ir plano laikytis - itin stiprios asmenybės bruožai.

 

5. Gebėjimas mokyti(s)

 

Viena labai svarbių savybių siekiant sėkmės savo veikloje - gebėjimas mokytis ir mokyti. Nuolatinis žinių ir įgūdžių tobulinimas, patirties perdavimas skatina ne tik individualiai tobulėti, bet prisideda ir prie kolegų profesinio tobulėjimo. Be to, taip ugdomi ir lyderystės įgūdžiai!

 

6. Savo stiprybių ir silpnųjų vietų išmanymas

 

Norint sėkmingai siekti karjeros ir dirbti, tai kas patinka Tau - reikia labai gerai žinoti ir priimti savo ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias puses. Kai žinosite, kas Jums sekasi ir kuo norite užsiimti - savo įgūdžius ir žinias beliks gilinti ir tobulinti, o silpnąsias puses pamažu stiprinti, kol jos pradės nebekelti diskomforto.  

 
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!