^
Atgal

7 paslaptys, kad stresas darbe nesugadintų santykių su artimaisiais

Ryte vėluoji į darbą, darbe atėjus jauti įtampą dėl intrigų kolektyve, vadovas atėjo ne pačios geriausios nuotaikos, ir dar klientai nepatenkinti prekėmis. Atrodo, viskas per vieną dieną ir taip buvo ne tik pirmadienį, bet ir visą savaitę! Ką daryti, kad viso šio emocinio šlamšto neparsineštum namo ir neigiamom emocijom neužkrėstum antrosios pusės?

1.     Tai paprasta, visų pirma, po darbo ne skubėk tiesiai namo, o atvirkščiai – pasilik darbe 5-10 minučių ir apmąstyk kokia diena buvo, mintyse išvalyk neigiamas emocijas kaip švarų lapą.

2.     Pasiklausyk mėgstamos dainos, atpalaiduojančios muzikos, pasitikrink naujienas ar pabendrauk su kolega.

3.     Niekada neskubėk namo, nes tada kiekvienas kamštis, avarija ar autobuso vėlavimas sukels dar daugiau streso.

4.     Atrask sau mielą ir jaukų ritualą, kurį atliksi pakeliui namo – kava, pasėdėti tyloje, pasivaikščioti, pokalbis su drauge ar draugu telefonu ar prie kavos puodelio, o gal gali pasportuoti.

5.     Jei norisi rėkti, keiktis – taip ir padaryk, tik daryk tai sau arba ten, kur negirdės tavo artimiausi žmonės.

6.     Namie mėgaukis namų ramybe ir jaukumu ir neaptarinėk to, kas tave erzina darbe - atskirk namus nuo darbo.

7.     Laikykis susitarimų – net jei jautiesi ne nuotaikoje, pavargai darbe ar turi nebaigtų darbų, neatšauk susitikimų, kad galbūt tai padės tau atsipalaiduoti, o ne gulėjimas lovoje prie televizoriaus.

Įsivaizduok, kad su palengvėjimu uždarai triukšmingo ofiso duris ir ramiai keliauji namo, kur smagiai su mylimu žmogumi pasigaminate valgyti, kaip tikroje Itališkoje šeimoje bendraudami pavakarieniaujate prie žvakių šviesos, pabanedraujate be erzelio ir pykčių, o naktį miegi ramiai be minčių apie nepadarytus darbus. Norėtum? Tiesiog nuspręsk, kad gali atsiriboti nuo darbo ir stenkis tai padaryti jau dabar. Bryan Littrel žodžiais, kiekvienas pasiekimas prasideda sprendimu pabandyti.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!