^
Atgal

Ar hobiai turi įtakos karjerai?

Šiandieniniame pasaulyje madinga sakyti, jog esame per daug užsiėmę kasdieniais darbais, todėl neturime laisvo laiko hobiams. Hobis net gali turėti šiek tiek neigiamą atspalvį, kadangi manoma, kad jei turite hobį – turite per daug laisvo laiko ir išnaudojate jį niekams. Tačiau priešingai – užsiėmimas mėgstama veikla laisvu nuo darbo metu turi teigiamą įtaką jums ir kaip asmenybei, ir kaip darbuotojui.

Padeda palaikyti harmoniją
Hobiai, kaip ir kiekviena veikla, kurią jūs praktikuojate, turi savo paskirtį. Kaip ir fizinei energijai, taip ir kūrybinei energijai reikia terpės, kurioje ji būtų išlaisvinta Viena iš hobių funkcijų – padėti pasiekti balansą tarp kasdienės rutinos ir intensyvaus darbo, kad nepervargtumėte. Kaip ir kasdienės veiklos, užsiėmimas hobiu turėtų atsirasti jūsų dienotvarkėje. Pavyzdžiui, jei piešiate, paskirkite kelis vakarus per savaitę piešimui. Tačiau atminkite, kad svarbu ne tik paskirti laiko, bet svarbu ir šio laiko paskyrimo laikytis. Laikas, paskirtas veiklai, kuri jums teikia malonumą ir yra tam, kad jūsų mintys persikrautų, suteiktų jums naujų idėjų, padėtų iškrauti jūsų turimą kūrybinę energiją.

Gerina asmeninius įgūdžius
Hobių praktikavimas padeda ne tik sumažinti kasdienę įtampą, bet ir tobulina jūsų turimus įgūdžius, inovacinį potencialą. Tam tikri hobiai gerina analitinius, organizavimo, laiko planavimo ir kitus įgūdžius, kurie padeda jūsų darbui ar karjeros planavimui. Taip pat mėgstamas užsiėmimas lavina jūsų komunikabilumą, gebėjimą lengviau užmegzti pažintis. Hobiai gali padėti jums rasti bendrus interesus, palaikyti teigiamą ryšį su esamais ar potencialiais kolegomis.
 
Pagalba ieškant darbo
Hobius galima įtraukti į jūsų gyvenimo aprašymą ir panaudoti savęs pristatymui. Ko gero daugelyje darbų, tokie hobiai kaip skaitymas ar filmų žiūrėjimas, nepridės tau žavesio gyvenimo aprašyme, tačiau hobiai, kurie tiesiogiai susiję su tavo trokštama darbo vieta, gali padėti žengti žingsnį svajonės link. Trumpas ir neįkyrus jūsų hobių pristatymas padės potencialiam darbdaviui susidaryti nuomonę apie jus po darbų, galbūt tarp jūsų hobių darbdavys įžvelgs tam tikrų savybių, reikalingų išskirtinai tai darbo vietai, į kurią kandidatuojate. Todėl rašydami savo gyvenimo aprašymą, stenkitės į jį žiūrėti iš darbdavio perspektyvos – rašykite tik tokius hobius, kurie gali turėti teigiamą įtaką jūsų karjerai. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!