Atmintinė sėkmingai pradžiai: pirmieji žingsniai ieškant darbo
Karjera – tai procesas, kuris nesukuriamas per vieną dieną, o norint pasiekti aukščiausių tikslų, karjeros planavimas turi būti vykdomas visą gyvenimą. Tačiau norint teisingai planuoti karjerą ir pasiekti jos aukštumų, pirmiausiai reikia žengti pirmą mažą žingsnelį, kuris taps jūsų atskaitos tašku. Visgi norint sėkmingai pradėti karjerą ir susirasti tinkamą darbą, reikia tam pasiruošti. Šiame straipsnyje rasite trumpą atmintinę, kuri padės jums sėkmingai pasiruošti karjeros pradžiai.
Pirmas žingsnis – gyvenimo aprašymas
Nuo ko reikėtų pradėti – tai nuo tinkamai paruošto savo gyvenimo aprašymo arba kitaip - CV. Taip, šios dvi raidės yra bene svarbiausias dalykas kandidatuojant į darbo vietą. CV rengimas nėra sudėtingas dalykas, tačiau jis turi būti atliktas kruopščiai. Nors dažniausiai vieną ir tą patį CV galite siųsti kelioms ar net keliasdešimt įmonių, tačiau pagalvokite, galbūt kandidatuojant į darbo poziciją banke ir darbo poziciją reklamos agentūroje, vertėtų pagalvoti apie skirtingus CV? Pabandykite neįsprausti savęs į rėmus. Šiuolaikinės įmonės ieško įdomių ir kūrybingų žmonių, todėl ir jūsų CV gali būti netradicinio dizaino. Tačiau nepersistenkite ir gerai suvokite, būtent į kokią darbo vietą kandidatuojate ir neperženkite ribos.
Elementaru, būtina, bet vis dar pakiša koją
Turbūt ne vienas darbdavys jus patikins, kad vis dar sulaukia CV su gramatinėmis klaidomis ar neteisingai pateikta kontaktine informacija. Neabejokite, kad gramatinės klaidos atbaidys visus darbdavius, todėl jei nepasitikite vien savo jėgomis, duokite CV peržvelgti šeimos nariui ar draugui. Apsidrauskite, nes tai jums gali kainuoti norimo darbo vietą. Ne ką mažiau svarbu teisingai aprašyti ir jau turimą darbo patirtį. Jei manote, kad buvusiame darbe įvykdėte svarbų projektą ar įgyvendinote šaunią akciją – būtinai tai paminėkite. Būtina ir kruopščiai patikrinti savo kontaktinę informaciją. Juk vienas neteisingas skaičius jūsų telefono numeryje gali atimti galimybę dirbti svajonių darbą.
Šį kartą asmenukėms – ne
Nors šiomis dienomis „selfiai“ arba asmenukės yra „ant bangos“, tačiau fotografijai prie CV vertėtų pasirinkti kiek kitokį variantą. Šiuo atveju geriausiai tiktų paprasta dokumentinė fotografija arba tokia, kurios fonas už jūsų nugaros būtų neutralus. Venkite siųsti nuotraukas iš gamtos, kelionių ar tokias, kuriose vaizdas už jūsų būtų žymiai įdomesnis nei jūs pats. Šiuo atveju – daugiau yra mažiau arba genialumas slypi paprastume. Taip pat svarbi ir fotografijos kokybė, todėl bus žymiai geriau, jei nuotrauka bus padaryta profesionalesne technika nei telefonu. Siunčiant fotografiją turite pagalvoti ir apie kandidatuojamą darbo vietą. Ar jūsų būsimas bosas būtų patenkintas tokia darbuotojo nuotrauka?
Nė iš vietos be socialinių medijų
Nors feisbukas gali padėti susirasti naują darbo vietą, tačiau lygiai taip pat gali ir nulemti, jog darbdavys jūsų nepasirinks. Daugiau nei 40 procentų darbdavių priimdami kandidatus į darbą patikrina jų socialinę paskyrą. Dažniausiai darbdaviai patikrinę socialines paskyras pastebi trikdantį turinį, kaip pavyzdžiui nuotraukas iš vakarėlių ar piktnaudžiaujant alkoholiu, taip pat provokuojančias nuotraukas. Nevertėtų viešai rašyti ir neigiamos informacijos apie buvusius darbdavius. Vertėtų susitvarkyti arba užpildyti ir vis sparčiau populiarėjančio „LinkedIn“ socialinio tinklo paskyrą. Būtent per šią platformą galima drąsiai susirasti naujus darbdavius ar darbdaviai gali surasti jus. Tinkamai sutvarkytą „LinkedIn“ paskyrą pravartu turėti net ir tiems, kurie šiuo metu darbo neieško. Juk nežinia, kada nauja ir labai gera galimybė gali nekviesta pasibelsti į jūsų duris.
Patogūs privatumo parametrai
Kiekvienas beieškantis darbo turėtų akylai peržiūrėti savo socialinių paskyrų privatumo parametrus. Naudingiausia bus, jei asmeninė jūsų informacija bus matoma tik jums ir jūsų draugams, o ne visiems norintiems. Būtent tokiu atveju užkirsite kelią būsimiems darbdaviams pamatyti tai, ko galbūt jiems matyti nereikėtų. Facebook’e galite pamatyti, kaip jūsų profilis atrodo svetimiems žmonėms. Nuėję į savo asmeninį profilį bei paspaudę funkciją „Peržiūrėti kaip“ (Watch as), galite pamatyti, kaip jūsų profilis atrodo tiems, kurių neturite „drauguose“. Reikėtų nepamiršti, kad privatumo funkciją turi ir „Instagram“, todėl galite lengvai padaryti, kad jūsų publikuojamas fotografijas matytų tik jūsų draugai, o nepažystamieji vietoj jūsų nuotraukų išvyktų tik: „Oops... this account is private.“
„Google“, kaip visada, visagalis
Jei tu visus gali rasti „Google“, tai lygiai taip pat tave ten gali rasti kiti. Būtent paieška „Google“ apie būsimus kandidatus pasinaudoja ir darbdaviai, nes tai pats lengviausias kelias rasti įdomios informacijos. Užbėkite įvykiams už akių ir patys pasinaudokite paieškos sistema bei sužinokite, kokią informaciją apie jus gali rasti darbdavys. Galbūt kažkur internete dar „mėtosi“ jūsų fotografijos iš pažinčių svetainės, kurioje užsiregistravote iš smalsumo dar gilioje jaunystėje? Pats laikas tai pašalinti. Nepamirškite, kad save “Googlinti” reikėtų savo naršyklėje „incognito“ režimu, kitaip matysite iškreiptus rezultatus.
Būkite viskam pasiruošę
Jei sulaukėte skambučio ir kvietimo į darbo pokalbį, jūsų laukia paskutinis žingsnis. Kiekvienas darbdavys jums tikrai užduos klausimus, į kuriuos atsakymus galite pasiruošti ir prieš darbo pokalbį. Tokios informacijos knibžda pilnas internetas, todėl nepatingėkite ir nepagailėkite laiko pasiruošimui. Turbūt pirmas dalykas, ką jums pasakys darbdavys, tai paprašys papasakoti apie save. Tai jūsų koziris, kuriam galite pasiruošti šimtu procentų. Na, žinoma, būtinai paklaus ir esminio dalyko: kodėl turėtume įdarbinti būtent jus? Pasitikėkite savimi ir įrodykite, kad esate geriausias.
Naudota informacija: http://www.businessnewsdaily.com/4700-social-media-for-job-searches.html