Darbo pokalbio metu nutylėtos sąlygos. Ką praranda darbuotojas?

Kaip personalo atrankos specialistai žinome, kad darbo pokalbiai kelia nemažai streso ir kandidatui, ir darbdaviui. Kandidatas baiminasi, kad į potencialaus darbdavio klausimus neatsakys taip, kaip jis norėtų išgirsti, o darbdavys - kad kandidatas nepateisins jo lūkesčių. Žinoma, idealiausias variantas, jei pokalbis pasibaigia darbo pasiūlymu. Tačiau pabandyk įsivaizduoti - vos įsidarbinus pamatai visiškai ne tokį darbo pobūdį, koks tau buvo žadėtas. Kokie tokiu atveju praradimai tavęs gali laukti ir ką reikėtų padaryti norint to išvengti?
Galėjai prarasti geresnių darbo pasiūlymų
Jei ieškai darbo, neabejojame, kad Tavo CV sulaukia nemažai darbdavių. Iš daugybės išsiųstų CV, skambučių sulauki keleto, o į pokalbį pakviečia vos vienas kitas. Nemažai laiko sugaišti dalyvaujant įvairiuose darbo pokalbiuose, tačiau į antrąjį ar trečiąjį atrankos etapą Tave pakviečia 2-3 įmonės. Natūralu, jei esi pakviestas į tolimesnius atrankose etapus, nustojai siųsti CV ir ieškoti kitų galimybių. Tačiau paskutinę dieną gauni neigiamą atsakymą – darbą gavo kitas kandidatas. Tau reikia iš naujo pradėti darbo paieškas, kurios atima nemažai laiko.
Kad nereikėtų skaudžiai nusivilti, patariame: jei dalyvauji keletoje atrankos etapų ir esi užtikrintas (-a) savo sėkme, darbo paieškų t.y. CV siuntimo bei pokalbių dėl darbo apleisti vis dėlto nereikėtų. Pasiūlymų gali gauti pačių įvairiausių ir sudalyvauti ne vienos įmonės darbo pokalbiuose. Niekada nepamiršk, kad tiek Tu, tiek potencialus darbdavys turite savo interesų, todėl gali būti, kad personalo atrankos metu Tu gausi geresnį pasiūlymą iš kitos įmonės, o darbdavys priims į darbą labiau jam tinkamą kandidatą.
Negauni norus tenkinančio atlyginimo
Jei atsidūrei ne tokiame darbe, kokiame turėjai būti pagal darbo pokalbį, gali netekti ir piniginės naudos. Daugelis darbdavių naujiems komandos nariams paskiria bandomąjį laikotarpį, kurio metu darbuotojo įgūdžiai yra tikrinami. Jo metu darbdavys įprastai moka mažesnį darbo užmokestį, o jį pakelia kiek vėliau. Ar pasitaiko atvejų, kad paskirtų užduočių metu neturi galimybės atskleisti savo profesinių įgūdžių, nuo kurių priklauso tavo atlyginimas? Jei atitinki visus darbdavio reikalavimus ir turi atitinkamos patirties, Tau pamažu turėtų būti patikimos atsakingos užduotys, o ne atvirkščiai.
Jei jauti, jog darbo užmokestis neatitinka Tavo patirties ir įgūdžių – siūlome iš pradžių pabandyti pasikalbėti su darbdaviu. Galbūt darbadvys ir Tu teisingai nesupratote vienas kito lūkesčių? Žinoma, jei pasikalbėjus su darbdaviu jauti, kad per tam tikrą laikotarpį padarei viską ką galėjai, o ilgainiui situacija nesikeičia, reikėtų pasvarstyti - gal verta dairytis kitų galimybių?
Pamiršti profesinius įgūdžius
Žinoma, visiems būna dienų lyg tyčia. Tačiau jei naujas darbas nesuteikia tau galimybės tobulėti ar lavinti profesinių įgūdžių - pagalvok, ar tikrai šioje įmonėje Tavo vieta. Profesinis tobulėjimas yra svarbus, jei tikiesi gero atlyginimo, kokybiško gyvenimo bei nepriekaištingos karjeros.
Kiekviena darbo patirtis Tave turėtų kelti laipteliu aukščiau. Jei naujoje darbovietėje jautiesi stovintis (-i) vietoje - ištaikyk progą pasikalbėti su su savo vadovu. Galbūt darbdavys laukia kol "apšilsi" kojas? Galbūt tavo vadovai Tau jau parūpino tau kvalifikacijos kėlimo mokymus? Betkokiu atveju, pasiklausk, ar tokios galimybės augti įmonėje yra. Jei taip - šaunu! O kurį laiką jautiesi pilnai neišnaudojantis savo potencialo ir prarandi motyvacjią - galbūt verta pradėti dairytis karjeros planavimui palankesnės darbovietės?
Teko susidurti su panašiomis situacijomis? Papasakok savo istoriją el. p. cv@soprana.lt.