^
Atgal

Išsiunčiau savo CV, kas toliau?

Credits here

Žemiau išvardinti patarimai galioja tiems, kurie iš tiesų domisi siūlomu darbu, o ne, kaip atrankų specialistai vadina, „etatiniai CV siuntinėtojai“, kurie siųsdami laiškus nesibodi pataisyti laiško antraštės, kuri jau buvo kitam darbdaviui, ar siunčiant CV nurodyti keletą darbdavių.

Pirmiausia, išsiuntę CV nepatingėkite parašyti potencialiam darbdaviui papildomai, pasiteiraukite, ar Jūsų CV gavo, koks atrankos procesas ir pan.

Ne tik parašykite, paskambinkite darbdaviui. Žinoma, atrankų specialistai ir vadovai būna užsiėmę, tačiau bet kokiu atveju ieškodami tinkamo kandidato, susidomės maloniu kandidatų dėmesiu. Yra buvę daug atvejų, kai paskambina kandidatas, bendrauja labai maloniai, nuoširdžiai, draugiškai. Suradusi to kandidato CV matau, kad jis ne visai atitinka visų mūsų reikalavimų, kartais net ir CV atrodo parašytas ne taip, kaip galėtų būti, neatspindi gebėjimų, ten net neparašyta, kaip gerai kandidatas moka bendrauti! Taigi, po tokio telefoninio pokalbio, kandidatas atkreipia papildomą dėmesį, ir nors jo CV būna pažymėtas kaip netinkamas tolesnei atrankai, jis gali būti pakviestas pokalbiui.

Ir atvirkščiai, paskambino vienas kandidatas:

-Laba diena, aš dėl skelbimų skambinu.

-Laba diena, kuo galiu padėti, dėl kurių skelbimų?

-Nu dėl darbo, kaip tai kokių!

-Mes ieškome įvairių specialybių darbuotojų, tai apie kurį darbo skelbimą jūs konkrečiai klausiate?

-A, tai dėl xyz specialisto darbo. Ar ten tikras skelbimas, ar reklama?

-Tikras skelbimas, kokia informacija jus domina?

-Tai aš gi klausiu, koks čia darbas ir t.t. papasakokite man viską.

Žinot, po tokio ne itin malonaus pokalbio ilgokai ieškojau, kuris kandidatas tai galėtų būti. Ir radau. Idealus CV, patirties daug, tačiau tas žmogus tikrai nebuvo įtrauktas į pokalbių dėl darbo sąrašą.

Išvada – bendraukite maloniai, paprastai, užtikrintai, bet ne agresyviai.

Žinoma, būna ir tokių darbdavių, kurių toks pat bendravimo stilius, tad bet kokiu atveju, pabendravęs su darbdaviu, patys suprasite, ar tai „jūsų“ vadovas, ar ne.

Jei įmanoma, tarkitės dėl susitikimo. Patys sėkmingiausi kandidatai nepatingi net ir į kitą miestą atvažiuoti pokalbiui dėl darbo arba tiesiog prisistatyti, susipažinti. Tai parodo, kokia kandidatui svarbi ši darbo pozicija, darbovietė, kad jis pasitiki savimi ir nebijo prisistatyti darbdaviui.

Būkite nuoširdūs. Pasakokite, nelaukite, kol jūsų paklaus, rodykite iniciatyvą ir pasakokite apie savo pomėgius, kas patinka darbe, kokios užduotys jus „veža“, kodėl ieškote darbo. Būna, kad pokalbių dėl darbo metu tenka traukte traukti informaciją iš kandidato, tačiau, tuomet susidaro įspūdis, kad kandidatas kažką slepia ir panašiai. Jei jaučiate baimę pokalbių metu pasakyti kokią informaciją, nebijokite – jei darbdaviui kas nors nepatiks, nesutaps požiūris į tam tikrus klausimus, geriau tai sužinoti pokalbio metu, negu pradėjus dirbti netinkamoje darbovietėje. Kas žino, gal per tą laiką praradote šansą dirbti įmonėje, kurioje jūsų iš tikrųjų reikia tokio, koks/kokia esate. Išvada: pasitikėkite savimi, būkite nuoširdūs ir atviri.

Norite pasidalinti savo patirtimi, kas padėjo jums gauti darbą? Rašykite mums el.paštu: manokarjera@karjerosplanavimas.lt.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!