^
Atgal

Kaip efektyviai panaudoti #hashtag‘ą darbo paieškai?

Atkreipei dėmesį į pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis dažniau naudojamą „grotelių“ ženklą (#), taip vadinamą hashtag‘ą? Taigi, kam iš tikrųjų naudojamas tas hashtag‘as ir kaip jį galima panaudoti ieškant darbo?

Kas yra #hashtag‘as?

Tai savotiškas filtras, kuris padeda vartotojams greičiau rasti reikiamą informaciją, pagal tam tikrą temą. Prieš raktinį žodį pridėjus groteles sukuriama aktyvi nuoroda, kurią paspaudus matomi visi panašaus pobūdžio pranešimai Facebook, Twirtter, Instagram‘e.

Kaip atrodo tinkamas hashtag‘as?

  • Kiekvienas gali sukurti hashtag‘ą tiesiog prieš norimą žodį be tarpų parašius groteles. Tai gali būti  trumpas žodis, akronimas, pavadinimas ar kitoks sugalvotas žodis. #ieskauDarbo #AsEsuInžinierius.
  • Jei norima rašyti frazę, tarp žodžių nereikia dėti tarpų. Galima, bet nebūtina, kiekvieną žodį pradėti didžiąja raide. Pavyzdžiui: #DarboPaieška.
  • Hashtag‘ai neturėtų būti pernelyg ilgi. Pagalvokite, kaip dažnai naudosite #darbopasiulymaiklaipedojebuhalteriams? Praktiškai niekada. Todėl geriausia naudoti trumpus, aiškią reikšmę turinčius žodžius. Internete galima rasti populiariausių hashtag‘ų sąrašus. Pavydžiui:  www.hashtags.org  arba www.hashtagify.me   

Kaip panaudoti hashtag‘ą ieškant darbo?

  • Į paieškos laukelį įvedus hashtag‘ą su ieškomu žodžiu ar fraze galima pamatyti visus susijusius pranešimus. Taip patogiai galima rasti pvz. #darboSkelbimai #karjera #karjerosplanavimas #seminarai, #mokymai, #Stažuotės ir kitų naudingų dalykų.  
  • Na, o jei aktyviai ieškai darbo, gali įkelti savo CV ir parašęs trumpą prisistatymą pridėk pvz. #ieškaudarbo #ieskaudarbo #IeškauNaujųDarboIššūkių #jūsųnaujaskolega (žinoma, nepamiršk nustatymuose pasirinkti „viešas įrašas“, kad jį matytų ne tik tavo draugai, bet ir darbdaviai“).

Jei šis straipsnis buvo naudingas, nepamiršk pasidalinti juo ir su savo draugais! #ačiū :)

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!