Kaip elgtis interviu telefonu metu?
Turbūt išsiuntus CV labiausiai laukiamas dalykas – potencialaus darbdavio skambutis ir kvietimas į darbo pokalbį. Tačiau turi žinoti, kad neretai tokių skambučių tikslas – jau ankstyvame personalo atrankos etape patikrinti kandidatą. Vienas dalykas labai svarbus – pokalbio metu turi parodyti savo profesionalumą ir padaryti gerą pirmąjį įspūdį. Tačiau tokie skambučiai įprastai įvyksta gana netikėtai, tad konkretaus laiko, kada ir ką pasiruošti tokiam telefoniniam interviu, nėra. Šį kart norime pasidalinti su Tavimi keletu praktinių patarimų, kuriuos žinant telefoniniame pokalbyje dalyvauti bus lengviau ir drąsiau.
Atmink, kad tai tikras pokalbis dėl darbo
Dažna klaida, kurią padaro kandidatai – nesureikšmina telefoninio darbo pokalbio. Net jei ir nematai savo potencialaus darbdavio akis į akį, elgtis turi lygiai taip pat, kaip elgtumeisi pokalbio kabinete. Atmink, kad pokalbio metu potencialus darbdavys jaučia ir susikuria įspūdį apie tai kaip tu kalbi, ką sakai. Dar vienas svarbus aspektas – tyli, netriukšminga vieta. Jeigu skambučio sulauksi einant judria gatve miesto centre – verčiau pabandyk susitarti dėl skambučio kitą dieną arba po keletos valandų, kad pasišnekėtum su potencialiu darbdaviu nesiblaškant.
Jei turi galimybę – naudokis savo CV
Jeigu potencialus darbdavys ar personalo atrankų įmonė tau paskambino būnant namuose ar kitoje vietoje, kurioje turi prieigą prie kompiuterio ar kitokio įrenginio ir gali besikalbant žiūrėti į savo CV – taip ir padaryk. Turint CV prieš akis bus lengviau nenukrypti nuo temos, nesuklysi ir nepasakysi priešingų dalykų apie save nei nurodei savo gyvenimo aprašyme, o matant aiškiai išdėstytas darbo pozicijas ir atsakomybes galėsi be vargo nuosekliai jas plačiau pakomentuoti. Jei turi ir motyvacinį laišką – nebijok pasinaudoti ir juo. Galėsi lengviau ir sklandžiau pagrįsti savo moyvaciją darbui.
Klausyti, klausyti ir dar kartą klausyti
Nematant potencialaus darbdavio labai sunku sukoncentruoti dėmesį tik į pokalbį – tavo dėmesį gali greitai išblaškyti garsai, pamatyti vaizdai ar gautos žinios. Būtent todėl ankščiau minėta tyli ir tinkama pokalbio vieta yra būtina. Kalbantis telefonu labai svarbu išgirsti, ką sako potencialus darbdavys. Jei pokalbio metu žiūrėsi televizorių ar gaminsi pietus – dėmesio nesukoncentruosi ir kas antro klausimo negebėsi tinkamai atsakyti. Taip pat nepamiršk, kad tai nėra pokalbis su drauge (-u) ir turi leisti kalbėti ne tik sau, bet ir kitam.
Darbo interviu ne tik klausimai ir atsakymai
Dar vienas labai svarbus aspektas – net jei ir darbo pokalbis vyksta telefonu, tai nėra vien tam, kad darbdavys išgautų iš tavęs reikalingus atsakymus. Tokio skambučio metu potencialus darbdavys gali vertinti Tavo komunikabilumo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, tavo kalbos toną, todėl nepamiršk elgtis mandagiai ir profesionaliai.
Visuomet atmink, kad tokio telefoninio interviu tikslas potencialiam darbdaviui – susidaryti pirmąjį įspūdį apie Tave. Jei nori šį tikslą įgyvendinti gerai – nepamiršk, kad tai realus pokalbis ir stenkis sužavėti potencialų darbdavį. Nepamiršk mokėti ne tik tinkamai atsakyti, bet ir leisk potencialiam darbdaviui kalbėti ar atsakyti, kontroliuok pokalbio aplinką bei savo komunikacijos toną. Jei mintyse klausysi šių patarimų – pokalbis praeis sklandžiai ir, tikėtina, sėkmingai.