Kaip elgtis naujoje darbovietėje?

Susikūrei išskirtinį gyvenimo aprašymą, kuris patiko darbdaviams, buvai pakviestas į darbo pokalbį ir esi priimtas į darbą - manai sunkiausia jau praeityje? Deja, tai tik ledkalnio viršūnė. Nepriekaištingai pasiruošti reikia ne tik darbo pokalbiui – labai gerai pasiruošti reikia ir svarbiam adaptacijos organizacijoje etapui. Nepamiršk, kad pirmieji mėnesiai naujame darbe yra ypatingai svarbūs – nuo jų gali priklausyti, ar ilgai dirbsi įmonėje. Mokymus vedančios įmonės Leadership IQ atlikto tyrimo duomenimis – net 46% naujų darbuotojų per pirmuosius mėnesius netenka darbo dėl nesugebėjimo prisitaikyti įmonėje.
Įdėmiai klausykis
Bene dažniausia priežastis, dėl kuriosl ką tik pasamdytas darbuotojas netenka darbo – netinkamas paskirtų užduočių vykdymas. Nekokybiškas darbas dažniausiai būna netinkamo užduoties supratimo pasekmė. Tai reiškia, kad arba tavo bosas netinkamai apibrėžė užduotį, arba tu neteisingai tą užduotį supratai. Stenkis labai įdėmiai klausytis, ką tau sako tavo vadovas. Net jei ir menka smulkmena tau yra neaiški – nebijok paprašyti boso arba kolegų paaiškinimo. Taip parodysi ir savo, kaip darbuotojo, žingeidumą, ir teisingai įvykdysi užduotį.
Stebėk aplinką
Kai esi įmonės naujokas – nesitikėk sužinoti kompanijos darbuotojų bei veiklos ypatumų iš kolegų ar boso lūpų. Tik labai gilus įmonės aplinkos stebėjimas gali atverti tau kelią į kompetentingą įmonės specifikos išmanymą. Stebėdamas darbo aplinką geriau suprasi ir įsisavinsi įmonės puoselėjamas vertybes, ir perprasi įmonės kultūrą – tai padės lengviau užmegzti ryšį su kolegomis.
Nekalbėk apie seną darbą
Net jeigu ir buvai mega žvaigždė savo buvusioje darbovietėje, arba jeigu tau klaikiai nepatiko tavo senieji kolegos, geriau būtų apie tai naujiems bendradarbiams neužsiminti. Taip greitai gali užsitarnauti pagyrų puodo arba paskalų nešiotojo reputaciją. Apie buvusios įmonės veiklą, ypatumus bei paslaptis irgi stenkis nekalbėti – darbo atžvilgiu tai yra neetiška – taip parodysi savo dalykinį neprofesionalumą. Taip pat niekada nelygink esamos darbovietės su senąja – gali įžeisti naujus kolegas, arba apjuodinti senuosius.
Užmegzk kolegišką ryšį
Naujokas darbe gali sukelti tam tikras emocijas jau ilgai dirbantiems darbuotojams – kai kurie gali jausti ne per geriausias emocijas ir susidaryti blogą pirmąjį įspūdį, arba priešingai. Nebijok imtis iniciatyvos ir susipažinti su naujais kolegomis - gera pradžia gali būti kontakto socialiniuose tinkluose užmezgimas. Tik nepamiršk gerai apgalvoti, kokį socialinį tinklą rinktis, ar labiau dalykinį, ar asmeninį. Nepamiršk, kad ne tik tu stebėsi naujus kolegas – jie apie tave taip pat bandys susidaryti tam tikrą nuomonę.