^
Atgal

Kaip įsivertinti, ar gaunu pakankamą atlyginimą?

Atlyginimai - aktuali tema ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams. Derybos dėl atlyginimo ar prašymas pakelti esamą tampa nemažu išbandymu abiems pusėms. Tačiau kas šią kovą turėtų laimėti? Stipresniems argumentams reikėtų apsvarstyti keletą aspektų. Pateikiame Tau patarimų, kurie padės įsivertinti ar Tavo atlyginimas yra toks, kuris atitinka tavo lūkesčius bei kompetencijas. 

Įvertink savo pareigas ir vertę

Nesvarbu ar deratės dėl atlyginimo darbo pokalbio metu, ar stovite priešais vadovą prašydami sumą padidinti, prieš tai  atsakykite sau į keletą klausimų: ar kas nors dabar be manęs galėtų padaryti mano darbą? Koks mano indėlis į įmonės augimą? Ar išugdžiau naujų/sustiprinau jau turėtas kompetencijas? Ko dar galiu ir noriu pasiekti šioje įmonėje? Kokias kompetencijas galiu ugdyti, norint gauti didesnį užmokestį? Koks mano indėlis į bendrą komandos darbą ir gautą rezultatą? Taip savo atlyginimo prašymą pagrįsi svariais, kompetencija ir savo indėliu į kompanijos augimą susijusiais argumentais, o ne „prastos gyvenimo kokybės“ priežastimi.   

Padaryk kompanijos apžvalgą

Kuomet įsisukame į darbų ratą, kartais pro akis gali praslysti nereikšmingai atrodančios detalės.Tačiau jei pradedi jausti, kad tavo atlyginimas pradeda kelti diskomfortą, dėmesį į tas detales reikėtų atkreipti. Galbūt teko pastebėti, kad įmonėje atsirado daugiau klientų? Ar įmonės ekonominė padėtis gerokai pasistiebė į viršų nuo Tavo atėjimo? Ar įmonėje maža darbuotojų kaita? Jei atsakymai “taip” - įprastai tai signalizuoja geresnę finansinę įmonės padėtį, nuo kurios neretai priklauso darbuotojų atlyginimai: jei įmonė išgyvena ne pačius geriausius laikus, atlyginimai mažinami, atsisakoma dalies darbo vietų. Kuo kompanija ekonomiškai kyla aukščiau, priklausomai ir nuo to ir, žinoma, nuo Tavo kompetencijų, turėtų pakilti ir atlyginimai. Pasidomėk šia informacija. Preliminarią ekonominę padėtį bei darbuotojų kaitą tu gali pastebėti ir pats (-i), o tikslumui - pasižiūrėk duomenis visiems prieinamoje www.rekvizitai.lt platformoje. 

Padaryk atlyginimų “tyrimą”

Gana neįprasta kolegų klausti “Na, tai kiek uždirbai?”. To ir nereikia. Kad susidarytum bendrą savo profesijos atlyginimo dydžių vaizdą, užteks panaršyti atitinkamuose šaltiniuose. Vienas iš būdų, kaip gali patyrinėti savo darbo sritį - darbo skelbimai. Darbo skelbimų portaluose gausu informacijos apie tai, kokių kompetencijų žmogus gali pretenduoti į vieną ar kitą darbo vietą, taip pat neretai yra skelbiami ir preliminarūs atlyginimų dydžiai. Paanalizuok skelbimų informaciją - jeigu siūlomas atlyginimas yra 850 eurų, pasižiūrėk, ko už tokią sumą kandidato yra reikalaujama. Dar vienas būdas, kuris pastaruoju metu sulaukia nemažai susidomėjimo - išsiaiškinti įmonių vidutinio atlyginimo dydį. Tačiau patariame į tai nesusikoncentruoti - vidurkis skaičiuojamas susumavus ir pilno, ir nepilno etato darbo užmokesčius, taip pat į vieną vietą sugula aukščiausiųjų bei žemesniųjų grandžių darbuotojų atlyginimų sumos, todėl vidurkis  nebūtinai gali atitikti realią įmonės atlyginimų politiką.  

Kaip elgtis, jei nusipelnei daugiau? 

Jeigu pavyko sėkmingai apsvarstyti visus šiuos aukščiau išvardinus aspektus, pats laikas nuspręsti, ar atlyginimas atitinka tavo kompetencijas ir lūkesčius. Žinoma, pinigų niekuomet nebus per daug, tačiau prieš įvardinant norimą atlyginimą, nebijok pažvelgti į save kritiškai.  Pasverk visus “už” ir “prieš”. Jeigu matai, kad atėjo laikas darbdavio prašyti didesnio atlyginimo, reikėtų taip ir padaryti. 

Apie tai, kaip reikėtų elgtis prašant didesnio atlyginimo, sužinosite kitame mūsų dienoraščio įraše. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!