^
Atgal

Kaip padidinti savo šansus, kad greičiau būtum pakviestas (-a) į darbo pokalbį?

Neabejojame, kad kiekvienas ieškantis darbo, nori padidinti savo sėkmingo kandidatavimo tikimybę. Deja, nedaugelis stengiasi tą daryti ir apsiriboja CV išsiuntimu potencialiam darbdaviui. Vis dėlto profesionalaus CV ir reprezentatyvios portretinės nuotraukos neužtenka. Kodėl? Tyrimai rodo, kad savo gyvenimo aprašymą išsiuntus netinkamu metu, gerokai sumažėja šansai būti pakviestam (-ai) į darbo pokalbį.

Geriausias metas ieškoti darbo - pavasaris

Tikriausiai jau spėjai pamiršti, kad naujųjų metų išvakarėse pasirašei „Būtinai įvykdyti“ sąrašą, o jame vienas iš punktų buvo „rasti svajonių darbą“. Jei rasti tokio darbo dar nepavyko, dar turi laiko tai įgyvendinti. Vieno, net dešimtmetį vykdyto tyrimo išvados parodė, kad geriausi mėnesiai ieškoti darbo ir jį gauti - lapkritis, vasaris, kovas, gegužė, liepa ir spalis.

Teigiama, kad gruodžio ir sausio mėnesiai yra patys nepalankiausi metuose. Tyrimą atlikę mokslininkai spėja, kad dauguma žmonių turi pomėgį prieš naujuosius metus bandyti keisti savo gyvenimą ir ieškoti naujo darbo, todėl per gruodį ir sausį darbdavius užplūsta krūvos CV, o tuo pat metu daugelis gyvenimo aprašymų lieka net nepastebėti. Todėl jei nuo naujųjų metų darbo paieškose nepajudėjai – dar turi keletą mėnesių laiko įgyti pranašumą!


Antradienis – atleis ar priims į darbą?

Antradienis darbdaviams, darbuotojams ir kandidatams panašus į užburtą ratą.  Tyrimų duomenimis, antradienį turi daugiausiai šansų būti priimtas (-a) ir atleista iš darbo. Taip pat pastebima, kad antradieniais būna daugiausiai naujų laisvų darbo vietų. Vadinasi, antradieniais Tavo šansai sulaukti potencialaus darbdavio skambučio ir būti pakviestam į darbo pokalbį yra šiek tik didesni nei įprastai. Tiesa, Tavo išsiųstas CV pranašumą turi ne tik antradienį.  

Pagal atlikto tyrimo duomenis, ketvirtadienis yra taip pat gana sėkminga diena tiek ieškoti darbo, tiek būti į darbą priimtam. Tačiau ilgai delsti savaitės pradžioje pamačius darbo skelbimą  –  pastebima, kad daugiausiai šansų būti pakviesti į darbo pokalbį turi tie, kurie išsiunčia CV tą pačią ar kitą dieną po skelbimo patalpinimo.

Patariame

Taigi, kaip padidinti savo kandidatūros šansus? Žinoma, nesėdėk ir nelauk, kol išauš antradienis. Tačiau gruodžio pirmadieniais CV taip pat nerekomenduojame s  iųsti. Vis dėlto į mokslinius tyrimus bent šiek tiek atsižvelgti derėtų – per savaitgalius išnaudok CV atnaujinimui ir tobulinimui, o savaitės pradžioje sek atsirandančius naujus darbo pasiūlymus ir jei radai norimą darbo vietą – nedelsk ir siųsk CV. Gal tai bus tavo sėkmės diena?

O kadangi šiandien antradienis, siūlome pasižvalgyti ir į mūsų siūlomas darbo vietas  čia.

Linkime efektyvių darbo paieškų!

 

 
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!