^
Atgal

Kaip pasiruošti metiniam pokalbiui?

Turbūt žinai, kad gruodis ir sausis įmonėse įprastai būna skirtas metiniams pokalbiams su darbuotojais. Darbdaviai šiems pokalbiams ruošiasi intensyviai, o Tu? Turime tau keletą patarimų, kurie padės tau pasiruošti ir sužibėti prieš darbdavį metinių pokalbių metu. 

1. Įvertink savo atsakomybes įmonėje 
Jeigu nori gerai pasirodyti metinių pokalbių metu, jiems pasiruošti yra būtina. Pirmiausia, reikėtų įvertinti savo padėtį ir atsakomybes, kurias turėjai ir/ar turi įmonėje. Kad būtų aiškiau, pabandyk visas savo atsakomybes, kurias turėjai per metus susirašyti užrašinėje. Pasižymėk, kas tau iš šių punktų tau labiausiai sekėsi, pažymėk kur jautiesi kaip žuvis vandenyje. Apsvarstyk kiekvieną iš atsakomybių ir susirašyk, kuriose vietose tau pritrūko reikiamų žinių ar įgūdžių. Pasverk, ką atlikai itin gerai, o kur tau pritrūko motyvacijos. Jei sunku įsivertinti pačiam, būtinai paklausk kolegų, galbūt jie turės tau padėsiančių įžvalgų. 

2. Išsikelk naujus tikslus
Ar prisimeni, kokius tikslus sau buvai išsikėlęs (-usi) praėjusiais metais? Tikimės, kad Tau pavyko juos įgyvendinti. O dabar - laikas naujiems profesiniams tikslams. Žinoma, pradžiai persvarstyk, ar visus užsibrėžtus tikslus pavyko įgyvendinti. Jei ne - pasirašyk sau užrašinėje, kokių tikslų ir kodėl nepavyko pasiekti. Galbūt kažkuriems rezultatams pasiekti tau kažko trūko? Tuomet pradėk planuoti naujuosius tikslus. Pagalvok, kokio rezultato ir pasiekimų tikiesi iš savęs? Kokių tikslų norėtum, kad pasiektų visa komanda? Būtinai visa tai aptark su savo vadovu. 

3. Pagalvok, kaip ir kur nori tobulėti
Jeigu jau turi išsikeltus tikslus, bandyk apmąstyti, kokių įgūdžių ir žinių tau reikia, norint šiuos tikslus pasiekti. Galbūt turėtum savo įgūdžius tobulinti specifinėje komandiruotėje? Galbūt radai sau tinkamus ir naudingus mokymus? Būtinai apie tai pasikalbėk su savo vadovu pokalbių metu. Pasakyk, kokia kryptimi nori eiti. O be to, Tavo noras tobulėti darbdaviui rodo Tavo motyvaciją, tad nebijok tokių dalykų jo paprašyti. 

Jeigu bandysi vadovautis šiais patarimais, pasiruoši pokalbiui iš anksto - save apsaugosi nuo didesnio streso ir nerimo. Apsvarsčius visus šiuos aspektus, jausiesi drąsiau ir galėsi ramiai pradėti įgyvendinti naujųjų metų tikslus. 
 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!