^
Atgal

Kaip savo CV pateikti trumpalaikius darbus?

Kiekvieną vasarą ieškai trumpalaikio darbo? O gal tiesiog nemėgsti įsipareigojimų darbdaviui ir darbą keiti kas sezoną? Tikriausiai, tokiu atveju turi nemažai patirties įvairiose srityse. Tačiau tokio pobūdžio darbai turi problemą juos itin sunku patraukliai pateikti savo gyvenimo aprašyme. Paruošėme Tau keletą patarimų, kaip trumpalaikius darbus patalpinti į savo CV gali trumpai, informatyviai ir aiškiai.  

 

1. Atskira trumpalaikių darbų skiltis
 

Bet kuriame gyvenimo aprašymo šablone rasi skiltį „Darbo patirtis”. Įprastai šioje vietoje pildomi buvusių Tavo darboviečių pavadinimai, pareigybės bei darbo laiko trukmė įmonėje. Jeigu jauti poreikį toje pačioje skiltyje darbovietes (tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes) gali rašyti chronologine tvarka. Tačiau maža tikimybė, kad tai bus efektyvu. Jeigu turi trumpalaikių darbų, kuriais nori pasididžiuoti, paruošk jiems atskirą skiltį. Ją pavadinti gali Kita darbo patirtis” ar „Papildoma darbo patirtis”. Taip nesuteiksi trumpalaikiams darbams svaraus prioriteto, tačiau jie bus subtiliai paminėti. Atmink, kad trumpalaikis darbas yra ne tas iš kurio greitai atleido, bet tas, kurį tu sąmoningai dirbi ribotą laiką.
 

2. Nurodyk turėtas atsakomybes

 

Jeigu negali ar nenori nurodyti konkrečios profesijos, kurioje dirbai,  Kita darbo patirtis” skiltyje nurodyk savo atsakomybes. Pavyzdžiui: jeigu dirbai administracijoje – ko gero, Tau teko pasitikti ir išlydėti klientus, pildyti atitinkamą dokumentaciją. Jeigu dirbai vadovo asistento pozicijoje, tikriausiai ten turėjai šiek tiek kitų atsakomybių. Žinoma, jei prirašysi ilgą sąrašą su smulkmenomis, tikriausiai darbdavys į tai numos ranka. Šiuo atveju surašyk tik pagrindinius akcentus, kurie darbdaviui gali būti svarbiausi.

 

3.  Pritaikyk pozicijai į kurią kandidatuoji

 

Daugelis kandidatų naudoją vieną CV, kurį siunčia į visas dominančias pozicijas. Jei tavo CV universali informacija tuomet nieko blogo. Tačiau jei Tavo CV į rankas paėmęs darbdavys norės matyti aiškiai išskirtą svarbiausią ir aktualią kandidatavimo pozicijai informaciją, o Tu prie solidžios trijų metų patirties telekomunikacijų vadybininko pozicijoje parašysi apie tai, kaip vasaros metu dirbai ūkyje tikriausiai darbdavio nesužavėsi. Rekomenduojame turėti 2-3 skirtingus savo CV variantus, pritaikytus pagrindinėms pozicijoms į kurias sieki kandidatuoti. Jeigu kandidatuoji į minėto telekomunikacijų vadybininko poziciją, trumpalaikio darbo patirtis, susijusi su telekomunikacijomis suteiks Tau privalumą. Jei rengsi skirtingus CV variantus juose pabrėžk skirtingas asmenines savybes bei labai atidžiai pasirink, kokią darbo patirtį reikėtų paminėti, o kokios derėtų vengti.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!