^
Atgal

Kaip sužinoti, kokio darbo užmokesčio galite tikėtis?

Turbūt nesuklysiu teigdama, kad vienas labiausiai intriguojančių ir kartu labiausiai gluminančių momentų pokalbio dėl darbo metu – užmokesčio dydžio klausimas. Jis ypač aktualus keičiantiems darbą, pereinantiems į kitą sritį arba tik ką pradėjusiems dirbti. Ir mes dažnai sulaukiame klausimų – kokio dydžio algos prašyti? Kokio dydžio alga yra vidutiniška vienoje ar kitoje srityje? Taigi, keletas patarimų, kaip orientuosis darbo užmokesčio dydžio klausimuose.

Vienas iš būdų, yra pasidomėti panašias pareigas užimančių giminaičių, draugų ar pažįstamų atlyginimo dydžiu. Įvertinus įvairius parametrus, kurie gali vienaip ar kitaip turėti įtakos darbo užmokesčiui (miestas, pozicija, patirtis, darbo krūvis, sritis ir pan.), galite preliminariai sužinoti kiek uždirba panašioje srityje darbuotojai ir kokio dydžio algos pageidauti per darbo pokalbį.

Kitas būdas – informacijos ieškoti internete. Pavyzdžiui, galie pasinaudoti manoalga teikiama informacija ir, užpildę keletą laukelių, palyginti savo atlyginimą su kitų tos srities specialistų algomis. Taip pat  pasitikrinti, kiek vidutiniškai uždirba Jus dominančios srities darbuotojai galite tinklapyje Kiek-gauni.lt. Jeigu domitės, kiek uždirba valstybės tarnautojai, galite pasitikrinti Valstybės tarnybos tinklapyje. Tiesa, turite žinoti pareigybių kategoriją ir pareiginių algų koeficientą. Atlyginimų statistiką taip pat galite pasitikrinti ir cvmarket darbo skelbimų portale, jei esate registruotas  tinklapio vartotojas.

Žinoma, kiekviena įmonė turi savo darbo užmokesčio politiką, labiau vertina vienos srities specialistus, mažiau – kitos. Taigi, skirtingos įmonės gali pasiūlyti kelis kartus didesnį ar mažesnį darbo užmokestį, priklausomai nuo įmonės dydžio, srities, kurioje ji dirba, lokacijos, Jūsų turimos kompetencijos, įgūdžių, patirties ir pan. O svarbiausia nepamirškite, algos dydis neturėtų būti svarbiausias parametras renkantis darbą – taip pat įvertinkite kitus pliusus ir minusus, pagalvokite, ar tikrai šioje vietoje būsite laimingas (-a).

Daugiau informacijos apie darbo užmokestį galite sužinoti žurnalo Veidas straipsnyje.

Jei turite klausimų, susijusių su karjeros planavimu, rašykite mums el.paštu info@karjerosplanavimas.lt

 Karjeros planavimo specialistė Sigita

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!