Kaip tikslingai išnaudoti LinkedIn darbo paieškai?
Socialiniai tinklai profesionalių kontaktų užmezgimui yra vienas efektyviausių socialinių tinklų, tačiau kaip išnaudoti LinkedIn darbo paieškai – konkrečios informacijos stinga. Būtent todėl nusprendėme pasidalinti patarimais, ką, kaip ir kodėl reikėtų nuveikti LinkedIn socialiniame tinkle, norint surasti ar tiesiogiai gauti laisvos darbo vietos pasiūlymą.
Pasirink reprezentatyvią nuotrauką
Visai švieži socialinio tinklo atnaujinimai leidžia profilį apipavidalinti taip, jog iš pirmo žvilgsnio atrodytumėte patraukliai. Pirmiausia turėtum pasirinkti nuotrauką, kuri atspindėtų Tavo įvaizdį ar kompetencijas. Kiek didesnis portretinės nuotraukos formatas leidžia sukurti pirmąjį darbdavio akį traukiantį įvaizdį, todėl Tave atspindėsiančią nuotrauką pasirinkti turėtum itin rūpestingai.
Pateik „karštąją“ informaciją
Po nuotrauka reikėtų nurodyti savo darbovietę ir/ar einamas pareigas. Visa ši informacija turėtų būti parašyta kiek įmanoma tiksliau. Pavyzdžiui, jei užimate asistento pareigas, būtinai įvardink kokios srities asistentas esi. Tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau taip parodomas Tavo profesionalumas bei nurodoma specializacijos sritis, kuri aktuali Tavęs ieškančiam darbdaviui.
Nurodyk tikslius įgūdžius
LinkedIn atnaujinimai palengvino kiekvieno ieškančio darbo kasdienybę. Pagal naujausius pakeitimus, visiems vartotojams LinkedIn darbo skelbimus/pasiūlymus rodo pagal profilyje nurodytus įgūdžius ir kompetencijas. Čia gali užbėgti įvykiams už akių – norėdamas gauti darbo pasiūlymų, iš anksto pagalvok kas Tave domina ir kokie Tavo įgūdžiai galėtų tai atitikti.
Pasirūpink kolegų rekomendacijomis
Nemažiau svarbu ir esamų, buvusių kolegų ar partnerių rekomendacijos apie tave. LinkedIn turi labai naudingą skiltį - profilio rekomendacijas (Request a Recommendation). Ši funkcija Tau leidžia rekomendacijų paprašyti iš savo kontakto tinkle esančių žmonių – nusiunti kontaktui užklausą, kurioje prašoma jo rekomendacijos. Jei kontaktas sutinka Tave rekomenduoti, jis tavo profilį rekomenduoja tiesiogiai darbdaviui, užpildydamas specialią LinkedIn paruoštą rekomendacijų formą. Jei ieškote darbo konkrečioje įmonėje, tai vienas efektyviausių būdų užmegzti kontaktą su darbdaviu.
Dirbk su įgūdžių rekomendacijomis
Dar viena labai svarbi LinkedIn skiltis ieškančiam darbo – įgūdžių rekomendacijos (Skills & Endorsements). Ši skiltis veikia kiek kitaip nei profilio rekomendacijos – čia užklausos kontaktui išsiųsti negali. Čia turi galimybę sudaryti savo įgūdžių sąrašą, kurį gali pildyti tavo LinkedIn kontaktai. Jie turi galimybę tam tikra prasme „patvirtinti“ tavo įgūdžius (lygiai tokiu pačiu principu Tu gali rekomenduoti ir kitų kontaktų įgūdžius). Kontaktui nuspaudus mygtuką „Endorse“, prie konkretaus įgūdžio pridedamas kontaktas, kuris viešai patvirtina kitiems, kad Tu esi išsiugdęs nurodytą įgūdį. Šis įrankis naudingas ne tik profilio užpildymui, bet ir asmeniniam tobulėjimui, o be to gali pasižiūrėti kaip iš profesinės pusės tave vertina kolegos.
Palengvink profilio matomumą
Kad ir kaip norėtųsi, labai savo profilio informacijos nesofistikuok. Darbdaviai kandidatų dažnai ieško naudodami kvalifikaciją ar įgūdžius atitinkančius, labai konkrečius raktažodžius. Dėl šių priežasčių, savo įgūdžių ir pasiekimų skiltį užpildyk tiksliais ir visiems suprantamais įgūdžiais, kad darbdavys jus rasti galėtų lengviau.
Domėkis svajonių kompanijomis
Kodėl svarbu „sekti“ mylimų kompanijų veiklą? Sekant tokias įmones, matysite kontaktinį ratą, kas iš Tavo kontakto tinklo dirba konkrečioje įmonėje, matysi kaip ir kuo įmonė gyvena, naujausius pasikeitimus darbuotojų ar veiklos atžvilgiu, vienas ši pirmųjų pamatysi laisvų darbo vietų pasiūlymus ir galėsi nedelsiant kandidatuoti. Labai pasitarnauja bendras kontaktų tinklas: pavyzdžiui, jei Tave domina darbo pasiūlymas šioje įmonėje ir turi bendrų kontakatų, kurie dirba šoje kompanijoje – kažkas iš jų galbūt parekomenduos jus laisvai pozicijai užimti.
Būkite aktyvūs
LinkedIn svarbu ne tik atrodyti reprezentatyviai ir profesionaliai užpildyti pagrindinę informaciją ir profesinius įgūdžius. Labai svarbu išnaudoti ir kitas asmeninio profilio galimybes. Dalinkis profesiniais pasiekimais, savo nuomone profesinėje srityje, diskutuok, dalinkis profesiniu žingeidumu bei naujausiomis industrijos tendencijomis. Kuo aktyvesnis būsit tuo labiau Tave pastebės darbdaviai.