^
Atgal

Karjeros planavimo patarimai absolventams

“Valio!!! Pagaliau išsvajotasis diplomas mano rankose… Kitą mėnesį susirasiu darbą, išsinuomosiu būstą…” Kaip dažnai tokios mintys sukasi absolventų galvose, rankose laikant aukštosios mokyklos diplomą. Deja, po keleto mėnesių nesėkmingų darbo paieškų, rankos nuvyra ir jaunatviško entuziazmo ima mažėti. Norėdami padėti jauniesiems specialistams kuo greičiau įsilieti į darbo rinką ir susirasti širdžiai mielą darbą, parengėme keletą karjeros planavimo patarimų absolventams.

  • Susipažinkite… su savimi! Jei nesate tikras, ką tiksliai norėtumėte veikti ir kur geriausiai atsiskleistumėte, atlikite keletą profesionalių testų, kurie padės rasti tinkamiausią kryptį karjeroje. Informaciją, kurią gausite atlikę testus, galėsite pateikti ir savo cv, taip papildydami dar neilgą savo gyvenimo aprašymą bei suteikdami naudingos informacijos jį skaitysiantiems asmenims.
  • Patirties trūkumą “maskuokite” gebėjimais ir akademinėmis žiniomis! Jei Jūsų cv puikuojasi tik sezoninio padavėjos(-o) darbo patirtis, savo cv išryškinkite tai, kokių gebėjimų ir įgūdžių gavote studijų/praktikos metu, kokius dalykus studijavote ir ko pavyko pasiekti. Jeigu esate iš tų laimingųjų, kurie turėjo praktikos studijų metu, detaliai aprašykite, ką veikėte jos metu, kokias užduotis atlikote, už ką buvote atsakingas ir pan. Trumpai apibūdinkite įmonę, kurioje atlikote praktiką. Tai padės būsimam darbdaviui suvokti, kokių įgūdžių ir žinių jau turite.
  • Susikurkite puikų prisistatymą socialiniuose tinkluose! Šiuo metu populiariausias socialinis tinklas darbo paieškoms yra LinkedIn.  Būtinai pridėkite profesionalią nuotrauką, pagalvokite,  koks bus Jūsų prisistatymas ir atidžiai užpildykite informacijos apie Jus laukelius. Taip pat pasitikrinkite, kokia informacija apie Jus apskritai yra pasiekiama internetu. Peržiūrėkite, ar tikrai informacija, kurios nenorėtumėte viešinti būsimiems darbdaviams, nėra pasiekiama plačiajai visuomenės daliai.
  • Pasiruoškite savo portfolio! Jegu ieškote kūrybinio darbo, iš anksto susiruoškite savo darbų pavyzdžius – ką esate sukūręs, padaręs, išbandęs. Jei tai vizualiniai darbai, galite juos pademontruoti, naudodamas Pinterest paskyrą (nusiųskite nuorodą).  Vizualinis darbų pateikimas geriausiai atskleis Jūsų talentą.
  • Rekomendacijos! Jei tai įmanoma, paprašykite savo buvusių dėstytojų rekomendacijų. Jos taip pat bus naudingos kandidatuojant trokštamoje pozicijoje.

Tikimės, kad šie patarimai Jums padės. O jei kiltų daugiau klausimų, kviečiame drąsiai kreiptis – info@karjerosplanavimas.lt

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!