Ko nedaryti per darbo interviu?

Darbo paieška - ne vienam daug streso sukeliantis procesas. Stresas tikrai prastas pagalbininkas, kai reikia dalyvauti oficialiame darbo pokalbyje, nuo kurio priklauso ar gausi norimą darbo vietą. Palikti gerą įspūdį darbdaviui nelengva užduotis, todėl dalinamės sąrašu dalykų, kurių nereikėtų daryti darbo pokalbio metu. Pasistenk vengti tokio elgesio ir darbo pokalbiai taps malonumu.
1. Nebijok darbdavio
Tavo gyvenimo aprašymas gali atrodyti labai įspūdingai ir būti kupinas įvairių patirčių, stebinančių potencialų darbdavį. Tačiau, jei sėdint viename kabinete prarasi amą ir į klausimus atsakinėsi vienu žodžiu – darbo vietą iš karto gali pamiršti. Stenkis darbdaviui žiūrėti į akis, kalbėk taip, jog tavo balsas būtų aiškiai girdimas. Niekada savęs nenuvertink ir venk tokių frazių kaip: „Man labai nesiseka darbo pokalbiuose, ko gero, pasirodžiau klaikiai“.
2. Nevadovauk pokalbiui
Darbo pokalbio metu neverta kuklintis, tačiau per didelis entuziazmas taip pat gali pakišti koją. Negalima atsisėsti ir tiesiog pradėti nepertraukiamai kalbėti. Darbo pokalbis turi būti dialogo, o ne monologo formos. Nereikėtų pamiršti, jog darbdaviui ne visada gali būti įdomu tai, ką tu kalbi, todėl verčiau leisk darbdaviui užduoti rūpimus klausimus.
3.Neatrodyk netvarkingai
Žinoma, kai kuriose kompanijos darbe įprasta vilkėti paprastus marškinėlius ir džinsus, tačiau pasitaiko ir įmonių, kuriose yra privalomas tam tikras formalus aprangos kodas. Prieš einant į darbo pokalbį, pabandyk pasidomėti, koks stilius vyrauja įmonėje. Niekada iš namų neišeik neplautais plaukais ar susiglamžiusiais drabužiais. Kad ir kokia apranga įmonėje yra įprasta – visuomet stenkis atrodyti tvarkingai.
4. Venk arogancijos
Tarp pasitikėjimo savimi ir buvimo arogantišku – labai trapi riba. Koks pasirodysi darbdaviui, priklauso tik nuo tavęs. Pavyzdžiui, jei tavęs paklausia tavo silpnųjų pusių, nereikėtų atsakyti, jog tokių neturi. Tokiu atsakymu darbdaviui gali pasirodyti arogantiškas, per daug savimi pasitikintis ir nepakantus kitiems darbuotojams. Verčiau, geriau pasakyk bent vieną silpnybę ir metodus, kaip stengiesi tą silpnybę įveikti.
5. Nesikoncentruok į pinigus
Žinoma, atlyginimas yra itin svarbus faktorius, kurį reikia aptarti darbo pokalbio metu. Tačiau prieš paklausdamas apie būsimą atlyginimą, verčiau pasidomėk įmone. Kuomet darbdavys pasiteitaus, ką dar norėtum sužinoti apie įmonę, neskubėk klausti „Kokį atlyginimą siūlote?“. Taip parodysi savo neprofesionalumą ir išduosi, jog darbo pasiūlymas tau visai nerūpi. Vietoje to, pasidomėk įmonės veiklos ypatumais.
6. Nekalbėk nebūtų dalykų
Apie savo patirtį bei išsilavinimą meluoti nereikėtų. Šiame informacijos amžiuje, beveik kiekviena smulkmena apie tavo patirtį buvusioje darbovietėje, gali būti greitai patikrinta internetu ar tiesiog paskambinus į buvusią darbo vietą. Jei ir norisi tiesą šiek tiek pagražinti, viską reikėtų logiškai pagrįsti ir paaiškinti.
7. Netingėk pasidomėti įmonės veikla
Atrodysi kvailai ir parodysi savo nerimtą požiūrį į darbą, jei darbdaviui paklausus, ką nori sužinoti apie įmonę, paklausi kokia veikla ji užsiima. Tuo savarankiškai turi pasidomėti dar prieš darbo pokalbį. Kad rastum reikiamą informaciją internete užtruksi vos kelias minutes, tačiau tos kelios minutės gali lemti visą tavo pasirodymą.
Jei sveikai pasitikėsi savimi, atrodysi tvarkingai, parodysi nuoširdų susidomėjimą darbo pokalbio metu – tai bus labai sėkminga pradžia, siekiant norimos darbo vietos. Sėkmės!