Kodėl svarbu reguliariai įsivertinti savo pasiekimus?
Įmonės vadovams rūpi tavo pasiekimai, tačiau dažnai jų kruopščiam įvertinimui ir pokalbiui su tavimi jiems rasti laiko yra sudėtinga. Būtent dėl to tau labai svarbu gebėti pačiam įsivertinti save, savo pasiekimus ir įgūdžius. Toks savęs įvertinimas nėra palengvinimas vadovo darbui. Mokėdamas profesionaliai save įsivertinti pamatysi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, tobulintinus įgūdžius. Šiandien Soprana Personnel Karjera dalinasi mintimis, kodėl darbuotojui svarbu save įsivertinti pačiam, į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį, norint augti ir tobulėti karjeros kelyje.
Reikėtų pabrėžti, kad savęs įvertinimas nėra trumpalaikis dalykas, kuris atliekamas čia ir dabar. Toks savo pasiekimų įsivertinimas turi būti suplanuotas taip, kad galėtum matyti ne tik jau atliktus darbus, bet ir ateityje numatomas užduotis. Tikslingai įsivertinti save tau gali padėti žemiau išvardinti savikontrolės klausimai.
Ar aš esu ambicingas?
Atsakymas į šį klausimą gerai pagalvok. Ambicijos šiuo atžvilgiu yra ne tavo užsipyrimo lygis siekiant tikslų. Ambicingumas tavo karjeroje pasireiškia aiškiai numatytais ir išsikeltais tikslais. Ar turi išsikėlęs ilgalaikių tikslų? Ar jie visi susiję su tavo tobulėjimu karjeroje? Ar turi aiškų ir veiksmingą planą savo tikslams siekti? Jei visiems klausimams turi argumentuotus atsakymus – tavo įsivertinamas pradedamas sėkmingu žingsniu.
Ar pasitikiu savimi?
Turėk omenyje, kad pasitikėjimas savimi jokiu būdu nereiškia arogantiškumo ir drąsos. Taip, tai turi įtakos tavo darbui, tačiau vertinant save pasitikėjimas turėtų būti interpretuojamas kaip pasitikėjimas savo įgūdžiais. Ar esi kompetetingas savo karjeros srityje? Galbūt kartais sutrukdo žinių trūkumas? Jei taip – ateityje planuok reikiamų įgūdžių tobulinimą įvairiuose kursuose ar mokymuose.
Ar darau viską, kad rezultatai būtų geriausi?
Kartais visiems būna tingių dienų darbe. Tačiau tai neturėtų tapti tavo kasdienybe. Ar kiekviena, net ir menkiausia užduotis yra atliekama su visomis tavo pastangomis ir geriausiais norais? Ar kartais nebijai palikti komforto zonos, kad užduotis būtų įvykdyta idealiai? Jei savo darbe užduočių neatliksi uoliai – prisimink, kad dažniausiai nuo kiekvieno žmogaus darbo priklauso visos komandos darbas. Todėl jei nesi pakankamai motyvuotas darbe – išsiaiškink to priežastis ir pasižadėk sau nuolatos stengtis užuotis atlikti kuo geriau.
Ar esu pakankamai atsakingas?
Mėgsti kaltinti kitus nepasisekus tavo planui? Kartais klaidas pripažinti sunku, nes jos gali skaudžiai atsiliepti tavo karjerai. Kad ir kaip nemalonu yra klysti - niekada nebėk nuo atsakomybės. Priisimk ne tik nuopelnus, bet ir pripažink klaidas. Jei dar neišmokai to daryti – pamažu lavink šį įprotį. Karjeros kelyje atsakomybės prisiėmimas yra vienas iš kertinių žingsnių sėkmingos karjeros link.
Rekomenduojame šiuos klausimus sau užduoti ne tik metų pabaigoje. Reguliariai save įsivertinant nuolatos matysi savo pažangą - kur patobulėjai, o kur dar reikia praktinių įgūdžių.