^
Atgal

Koks yra žalų administratoriaus darbas?

Šiuo straipsniu norime Jums pristatyti žalų administratoriaus darbą ir paneigti apie jį sklandančius stereotipus, kad šiose pareigose nereikia kūrybiškumo ir jaunatviško užsidegimo. Labiau įsigilinus į tai, ką veikia žalų administratorius galima suprasti, kad tokiame darbe reikia sugebėti derinti kūrybines ir intelektines savybes. Kaip tai galima padaryti, papasakojo vienos iš didžiausių Centrinės Europos brokerių įmonės žalų specialistė Toma.

Įprasta darbo diena

Turbūt kaip ir daugelyje šiuolaikinių įmonių darbo diena prasideda nuo kompiuterio įjungimo ir elektroninio pašto patikrinimo. Tenka daug bendrauti su įmonėmis iš kitų šalių, todėl laiškus į pašto dėžutę gaunu ir po lietuviškųjų darbo valandų. Jeigu iškyla neplanuotas skubus darbas, su kolegomis visada tariamės, ką daryti, pasidaliname darbais ir atsakomybėmis. Kilusias problemas sprendžiame kartu ir tuoj pat.

Tuomet darbe prasideda žalų valdymo procesas – darbas su dokumentais, bendravimas su įmonėmis  tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, informacijos ieškojimas aktuose. Kad būtų lengviau suprasti, kaip viskas vyksta įsivaizduokite, kad įmonė apdraudė savo autovežį, o šiam vežant automobilius įvyko eismo nelaimė. Mes registruojame įvykį, žalas, pildome sugadinto turto dokumentus, renkame visą reikalingą informaciją, nuolat bendraujame su vežėju, su tais, kam vežė krovinį, su valstybinėmis institucijomis. Šiame darbe netrūksta ne tik bendravimo, bet ir analitinių, loginių įgūdžių naudojimo.

Reikalingi įgūdžiai

Dirbame su žalomis, todėl tikrai reikia žinoti, kad žala yra turto netekimas arba sugadinimas, tiesioginiai nuostoliai. Reikia žinoti iš kur žalos atsiranda, kokių jų būna. Draudimo produktų išmanymas taip pat labai praverčia. Daug bendraujame verslo anglų kalba, todėl labai reikalingi jos įgūdžiai. Tiek žodžiu, tiek raštu. Taip pat reikėtų griežtai laikytis nurodytų terminų. Svarbūs derybų įgūdžiai, kūrybiškas laviravimas tarp skirtingų pusių – žalas patyrusių ir valstybinių institucijų. Čia padeda teisinis išsilavinimas.  Komandinis darbas yra labai svarbus faktorius kokybiškam darbui.

Karjeros galimybės

Mūsų įmonė tarptautinė, todėl karjeros galimybių turime tiek įmonės viduje, tiek kitose šalyse. Kaip pavyzdį galiu paminėti mūsų skyriaus vadovą, kuris karjerą pradėjo dirbdamas žalų administravimo specialistu. Viskas priklauso nuo darbuotojo požiūrio į darbą, jo įgūdžių ir norų. Iniciatyvumas visada labai skatinamas.

Komanda ir laisvalaikis

Kolektyvas yra jaunatviškas, turime jauną vadovą, todėl gerai vienas kitą suprantame. Mano nuomone, tai yra labai svarbus aspektas įmonės vidinės darbo kultūros palaikymui. Įmonė yra tarptautinė, todėl mums suteiktos geros darbo sąlygos – sveikatos draudimas, šventiniai vakarėliai, vasaros išvykos ir pan. Dar vienu įmonės privalumu laikau metinius pokalbius, kuriose aptariame, ką pavyko nuveikti, išsikeliame tikslus, aiškinamės, kokios problemos kyla, kokios priemonės yra reikalingos darbui. Smagu iš partnerių gauti dovanų, bilietų į renginius.

Viską apibendrinant manau, kad jaunam žmogui šis darbas yra puikus norint tobulinti bendravimo, derybų ir analitinius įgūdžius. Kiekviena diena yra nenuspėjama ir pateikianti naujus iššūkius. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!