^
Atgal

Veiksmažodžiai, kurie padės Tau gauti darbą

Įsivaizduok tuos daugybę gyvenimo aprašymų, kuriuos per dieną perskaito atrankų ar personalo specialistai.  Didžioji dauguma iš jų prasideda ir baigiasi tomis pačiomis frazėmis: “esu komunikabilus,  draugiškas, atsakingas žmogus”, “visada siekiu maksimalaus rezultato”, “noriu praktikoje pritaikyti studijų metu įgytas žinias”, “Ieškau darbo… srityje”, “Ačiū už dėmesį” ir t.t.

Jei negali pasigirti įspūdinga, visus reikalavimus atitinkančia, darbo patirtimi, turi būti kūrybiškesnis(-ė) nei visi kiti ir pasistengti, kad Tavo CV nepasimestų tarp visų kitų.

 Jei šiuo metu rašai arba papildai savo CV, būtinai į jį įterpkite efektyvius veiksmažodžius, kurie atkreips personalo specialistų dėmesį ir išskirs tavo CV iš kitų.

 Jeigu vadovavai projektams, vartok šiuo veiksmažodžius savo pareigoms apibūdinti: vadovauti, kontroliuoti, koordinuoti, vykdyti, valdyti, organziuoti, prižiūrėti, planuoti ir pan.

 Jei  sugalvojai ir įgyvendinai kokį nors projektą, vartok šiuos veiksmažodžius:  administruoti, inicijuoti, sukurti, sugalvoti, įkurti, suformuoti, parengti, formalizuoti, įgyvendinti, pristatyti, pradėti, pirmininkauti ir pan.

 Jei prisidėjai prie įmonės efektyvumo ir pelno didinimo, vartok šiuo žodžius: išsaugoti, sutaupyti, sumažinti/padidinti, prisidėti, uždirbti, pagreitinti, pasiekti, išplėsti, patobulinti, pagerinti, įgyti, sugeneruoti, pakelti, pralenkti, paskatinti ir pan.

 Jei ankstesnėje įmonėje kažką pakeitei ar patobulinai, savo CV papildyk veiksmažodžiais: centralizuoti, išaiškinti, pakeisti, pritaikyti, integruoti, sujungti, peržiūrėti, ištobulinti, perorientuoti, reabilituoti, reorganizuoti, pataisyti, atgaivinti, supaprastinti, standartizuoti, sustiprinti, atnaujinti, modernizuoti,  transformuoti ir pan.

 Jei vadovavai komandai,  pasirink veiksmažodžius, kurie parodys, koks komandos lyderis (-ė) buvai: suvienodinti, auginti, įjungti, supaprastinti, skatinti, vesti, samdyti, įdarbinti,  įkvėpti, būti mentoriumi, mokyti, mobilizuoti, motyvuoti, reguliuoti, vadovauti, suvienyti, sujungti ir t.t.

 Jei pritraukei partnerių ar finansavimo šaltinių, tai pabrėžk vartodamas(-a) šiuo veiksmažodžius:  įgyti, surasti, suderinti, užmegzti ryšius, patvirtinti.

 Jei buvusiuose darbuose daugiausiai bendravai su klientais, į savo CV įrašyk šiuos žodžius:  bendrauti, patarti, atstovauti, kontroliuoti, konsultuoti, mokyti, informuoti, spręsti.

 Jei ankstesniuose darbuose buvoai atsakingas(-a) už tyrimus, galbūt tau tiks šie veiksmažodžiai: analizuoti, sukonstruoti, atlikti auditą, apskaičiuoti, įvertinti, išnagrinėti, ištirti, prognozuoti, nustatyti, išaiškinti, išmatuoti, kvalifikuoti, apklausti, išbandyti ir pan.

 Jei anksčiau buvai atsakingas(-a) už įmonės komunikaciją, vartok šiuo veiksmažodžius savo gyvenimo aprašyme: sukurti, informuoti, agituoti, būti autoriumi, sudaryti, perteikti, įtikinti, patarti, apibrėžti, kritikuoti, redaguoti, iliustruoti, reklamuoti, apžvelgti, skelbti ir pan.

 Jei prižiūrėjai, buvai atsakingas(-a) už kažką, savo patirtį aprašyk šiais veiksmažodžiais:  įgalioti, deleguoti, vykdyti, užtikrinti, patikrinti, stebėti, patvirtinti.

 Norėdamas(-a) pabrėžti savo pasiekimus, juos aprašant vartok šiuos veiksmažodžius: pasiekti, apdovanoti, baigti, įrodyti, uždirbti, viršyti, aplenkti, demonstruoti, pranokti, pavykti ir pan.

Žinoma, nevartok aklai šių veiksmažodžių, įsigilink į jų prasmę, išsirink ir pritaikyk tik tuos, kurie iš tiesų reiškia patirtį, kurią turi. Šie veiksmažodžiai papildys tavo CV žodyną, padarys jį efektyvesniu ir profesionalesniu.

Kalba yra galingas ginklas, viena pagrindinių komunikacijos priemonių, kurianti tavo įvaizdį. Kartais užtenka parinkti efektyvius ir  išskirtinius žodžius ir jie pasakys daugiau nei Tu įsivaizduoji. 

Tikimės, kad tai padės Tau gauti darbą. Na, o jei sunku rašyti CV, galite kreiptis pagalbos – manokarjera@kajerosplanavimas.lt

 Straipsnis parengtas, remiantis https://www.themuse.com/resources/185-action-verbs-for-your-resume/?FB_MPage informacija.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!